islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

LETO EŠTE NEKONČÍ. TOTO JE TOP 5 ZÁŽITKOV, KTORÉ PONÚKA BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ 🏖️ Za 🌍 svetovými zážitkami netreba chodiť ďaleko….

LETO EŠTE NEKONČÍ. TOTO JE TOP 5 ZÁŽITKOV, KTORÉ PONÚKA BANSKOBYSTRICKÝ KRAJ 🏖️

Za 🌍 svetovými zážitkami netreba chodiť ďaleko. Inšpirujte sa našimi tipmi, kompletnú ponuku zážitkov nájdete na www.zahoramizadolami.sk. Okrem nich tu nájdete aj viac ako 1⃣7⃣0⃣ tipov na 🚴 cykloturistické výlety či takmer 5⃣0⃣ tipov na 🥾 náučné chodníky, ktoré poskytnú nielen príjemný výlet do prírody, ale priblížia aj historické udalosti a osobnosti.

1️⃣ Po vode za dobrodružstvom 🚣‍♀
Splav rieky Hron patrí k najkrajším vodáckym zážitkom. Obľúbený je najmä preto, že je vhodný pre všetky vekové kategórie a je skvelou voľbou pre rodinnú dovolenku.

Hron je akousi vodáckou klasikou, no ak chcete vyskúšať niečo nové, stavte na Ipeľ. Odmenou vám budú rozprávkové prírodné scenérie. Na vodákov čakajú meandre, lužné lesy a lúky plné vzácnej fauny a flóry.

➡ https://www.zahoramizadolami.sk/splav-ipla/

2⃣ Čarovná cesta podpolianskymi lazmi 🌿
Pozrite sa na prírodu zblízka. Botanicko-mykologická exkurzia z podpolianskych lúk do horských zákutí Poľany a späť vám odhalí krásne prírodné tajomstvá.

➡ https://zazitky.zahoramizadolami.sk/sk/pastiersko-zbojnickym-chodnickom-hrinovskymi-lazmi

3⃣ Objavovanie železného srdca Uhorska ⚒
Zážitok, v ktorom sa dokonale snúbi príroda a história. Počas pešej turistiky panorámami Slovenského rudohoria budete sledovať pozostatky ťažby rúd z čias Rakúsko-Uhorskej monarchie.

➡ https://zazitky.zahoramizadolami.sk/sk/objavte-zelezne-srdce-uhorska

4⃣ Zahrajte sa na archeológa 🔎
Čo všetko ukrýva Pustý hrad, ktorý je jednou z najrozsiahlejších hradných zrúcanín v strednej Európe? Spoznávajte hravo a zábavne príbehy o hrade, ktorý patril k najdôležitejším sídlam uhorských kráľov. Miesto postupne odkrývajú archeológovia a vy sa môžete na malú chvíľu stať jedným z nich.

➡ https://zazitky.zahoramizadolami.sk/sk/tajomstva-pusteho-hradu

5⃣ Fascinujúca gotická cesta ⛪
Otvorenie stredovekých kostolov na Gemeri a v Malohonte verejnosti je tohtoročou novinkou. Kostoly sú len od minulého roka nositeľmi prestížnej značky Európske dedičstvo. Ich brány sa vďaka iniciatíve Gotická cesta a s podporou Banskobystrického a Košického samosprávneho kraja toto leto podarilo prvý raz sprístupniť návštevníkom v pevne stanovených časoch.

➡ https://gotickacesta.sk/


Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *