islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Marián Kéry- poslanec NR SR: HANEBNÝ MARTIN M. ŠIMEČKA Do predčasných volieb zostávajú už len niečo málo viac, ako dva mesiace….

Marián Kéry- poslanec NR SR: HANEBNÝ MARTIN M. ŠIMEČKA

Do predčasných volieb zostávajú už len niečo málo viac, ako dva mesiace. Progresívna a liberálna kaviareň dosiahla na Slovensku ďalšie, doteraz netušené dno. V diskusii Denníka N v Banskej Bystrici, kde podľa svojich vlastných slov jej účastníci zachraňovali demokraciu (sic!), Martin M. Šimečka, otec predsedu progresívneho Slovenska Michala Šimečku, nepriamo označil voličov našej strany SMER-SSD za svine. Podľa Šimečku, Smer sa líška sviniam vnútri ľudských bytostí a tie odpovedajú tým, že ho volia.

Priatelia, toto je pravá tvár progresívcov. Toto je skutočná tvár liberálnych novinárov. Plné ústa slov o rešpekte voči druhým, o ochrane zraniteľných, o ochrane práv slabších, o slobode slova. O slušnom a tolerantnom, nie vulgárnom Slovensku. Ale zdá sa, že len potiaľ, pokiaľ súhlasíte s ich videním sveta. Ak to tak nie je a dovolíte si nesúhlasiť, ste dezoláti, máte pokazenú DNA (pamätáte si na vedúceho Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Vladimíra Šuchu?) alebo, ak volíte SMER-SSD, ste najnovšie „svine vo vnútri ľudských bytostí“.

Šokujúce a hanebné. Šimečka môže vysvetľovať, koľko chce, že to tak nemyslel. Respektíve, môžu ho obhajovať koľko chcú jeho priaznivci. Jeden na sociálnej sieti napísal: „háčik je v tom, že vy ste si to TIE vztiahli na svine a nie na ľudské bytosti. Lebo je iný výrok – Líška sa sviniam vnútri ľudských bytostí a svine odpovedajú tým, že ho volia a Líška sa sviniam vnútri ľudských bytostí a ľudské bytosti odpovedajú tým, že ho volia.“

V oboch alternatívach predsa Šimečka tvrdí, že SMER-SSD volia buď svine, alebo „svine vnútri ľudských bytostí“. Kto sa tu ide hrať so slovíčkami? Kde je tam významnejší rozdiel? Viete si predstaviť, že by som niečo také ja, alebo moji kolegovia povedali na adresu Šimečkovho syna a jeho straníkov? Zalarmovali by Brusel, obviňovali by nás z vulgarizácie spoločnosti, prskali by jedovaté sliny a Boris Zala by do 5 minút dal Denníku N ďalší jedovatý rozhovor. Ale ak to urobia opačne, zrazu to nikomu nevadí. Nevadilo to ani „záchrancom demokracie“ na Slovensku. Urážajú nielen politických oponentov, ale aj voličov. Bežných ľudí. Ak toto nie je vulgarizácia spoločnosti a jej rozdeľovanie, čo potom?

Šokuje ma takáto dvojtvárnosť a doslova hanebné, vulgárne vyjadrovanie sa. Nikdy, nikdy v mojom doterajšom politickom živote som sa tak nevyjadril na adresu žiadneho svojho politického oponenta. O voličoch iných strán ani nehovoriac. Ani by mi to nikdy nenapadlo. Preto, lebo som slušne vychovaný.

Paradoxne, starší Šimečka akoby si neuvedomil, že takýmto hrubým a necitlivým vyjadrovaním škodí najviac svojmu synovi a celkovo progresívnym, liberálnym stranám. Nevážia si ľudí. Podobne ako si ich nevážili politici vládnej koalície od marca 2020. Zrkadlo je už nastavené. Vulgárne slová vždy vypovedali, aj budú vypovedať o tom, kto ich vypúšťa z úst. Vulgárnosť sa sama vidí v zrkadle.

Slovensko je zrelé na zmenu.


Autor správy, foto a správu publikoval SMER – SD on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *