islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Milovať Slovensko znamená milovať ho aj s jeho nedostatkami Nie, nie je to súboj Dobra a Zla. Mám medzi svojimi priateľmi ľudí…

Milovať Slovensko znamená milovať ho aj s jeho nedostatkami

Nie, nie je to súboj Dobra a Zla. Mám medzi svojimi priateľmi ľudí, ktorí budú voliť Korčoka. Aj takých, ktorí budú voliť Pellegriniho. Rešpektujem ich rozhodnutie a chápem aj ich dôvody, prečo sa rozhodli pre jedného alebo druhého. Jedni aj druhí zostávajú mojimi priateľmi.

S priateľmi nemusíme vždy vo všetkom súhlasiť. Dokonca môžeme byť presvedčení, že sa niekedy mýlia. Ale veríme, že ich úmysly sú dobré.

Mám medzi svojimi priateľmi aj ľudí, ktorí nebudú voliť ani Korčoka ani Pellegriniho. Pretože majú pocit, že ani jeden z nich nereprezentuje ich hodnoty a ich pohľad na svet. Aj ja to vnímam takto, a preto nebudem voliť ani jedného kandidáta v druhom kole.

A teraz to najdôležitejšie: Nech už druhé kolo dopadne akokoľvek, budeme tu ďalej spolu na Slovensku žiť. Bez ohľadu na to, koho sme volili alebo nevolili. Správajme sa k sebe s úctou a rešpektom. Rozprávajme sa aj s tými, ktorí majú iný názor ako my.

Ak milujeme Slovensko, potom ho musíme milovať aj s jeho chybami. Také, aké je. Aj s “nimi”, aj s “nami”. Iné Slovensko dnes nemáme. Chceme ho milovať?


Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *