islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

MINISTER LENGVARSKÝ V RUŽOMBERKU: VĎAKA OKAMŽITÉMU ZÁSAHU SA PREDIŠLO ZRANENIAM A ZDRAVOTNÝM KOMPLIKÁCIÁM Minister zdravotníct…

MINISTER LENGVARSKÝ V RUŽOMBERKU: VĎAKA OKAMŽITÉMU ZÁSAHU SA PREDIŠLO ZRANENIAM A ZDRAVOTNÝM KOMPLIKÁCIÁM

Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský dnes osobne navštívil Ústrednú vojenskú nemocnicu v Ružomberku, ktorej časť dnes zachvátil požiar. Šéf rezortu zdravotníctva sa informoval o tom, ako boli zabezpečené úkony ohľadom ochrany pacientov a zdravotníckeho personálu na oddeleniach, ktorých sa šíriaci oheň dotkol. „Bol som informovaný, že do 50 pacientov nemocnica presunula na iné oddelenia a do okolitých nemocníc. Ďakujem všetkým za okamžitú reakciu a zásah, vďaka čomu sa predišlo zraneniam, či zdravotným komplikáciám v dôsledku šíriaceho sa ohňa a tak pacienti ako aj personál nemocnice vyviazol bez zranení,“ povedal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Vzhľadom na rozsah poškodenia budovy vedenie nemocnice ministra informovalo o dočasnom pozastavení plánovanej operatívy na klinikách chirurgie, neurochirurgie, cievnej chirurgie a ortopédie a úrazovej chirurgie, ktorých sa požiar dotkol, na najbližších 48 hodín.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku patriaca pod rezort obrany informovala, že pracovníci budú pacientov, ktorí mali v dňoch 18. a 19. októbra naplánovaný výkon, o ďalšom postupe a náhradnom termíne operácie aktívne informovať.

Nemocnica, patriaca pod rezort obrany zriadila v tejto súvislosti telefonickú infolinku – 044 438 2929, pacienti majú k dispozícii aj mailový kontakt: uvn@uvn.sk.

Zdroj foto: Viktor Mydlo, RK Magazín


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *