islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

MINISTERSTVO VNÚTRA POMÁHA CHRÁNIŤ AJ DETI Z DETSKÝCH DOMOVOV Informačné centrum na Boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu…


MINISTERSTVO VNÚTRA POMÁHA CHRÁNIŤ AJ DETI Z DETSKÝCH DOMOVOV

Informačné centrum na Boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality MV SR realizuje online vzdelávanie odborného personálu centier pre deti a rodiny v oblasti obchodovania s deťmi. Školeniami prešlo od septembra približne 3 000 profesionálov z centier, ktorí tak budú môcť adekvátne zhodnotiť situácie nesúce znaky obchodovania s ľuďmi.

🤝 Iniciatíva vznikla na základe úzkej spolupráce s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny. Ďalším krokom tejto spolupráce budú besedy priamo s deťmi, ktoré sú naplánované na rok 2022.

😢 V roku 2020 bolo na Slovensku identifikovaných spolu 62 obetí obchodovania s ľuďmi, pričom každou štvrtou bolo dieťa (16 detských obetí). Najčastejšie išlo o pracovné a sexuálne vykorisťovanie.

Na doteraz realizované semináre máme veľmi pozitívnu odozvu účastníkov, ktorí získali ucelenejší obraz o problematike obchodovania s ľuďmi so zameraním sa na tých najzraniteľnejších – deti.

Súčasťou odborného seminára je aj oboznámenie sa s národným referenčným mechanizmom a systémom pomoci pre obete obchodovania s ľuďmi prostredníctvom špecializovaného Programu podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi.

✅ Do konca novembra by mal počet preškolených pracovníkov dosiahnuť spolu 4 000 ľudí. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *