islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

MINULÝ TÝŽDEŇ TO BOLA MANIPULÁCIA S PIŠTOLOU, TERAZ TO BOLA MANIPULÁCIA S MAČETOU NA VEREJNOSTI

MINULÝ TÝŽDEŇ TO BOLA MANIPULÁCIA S PIŠTOLOU, TERAZ TO BOLA MANIPULÁCIA S MAČETOU NA VEREJNOSTI

🔫V priebehu minulého týždňa sme verejnosť informovali o zásahu bratislavských policajtov oddelenia železničnej polície, ktorí boli vyslaní na základe oznámenia od občanov na žst. Bratislava – Petržalka k neznámemu mužovi, ktorý sa po nástupišti pohyboval a manipuloval so strelnou zbraňou (viď. https://bit.ly/3yYjhfC). Policajti muža predviedli na policajné oddelenie, kde bolo zistené že sa nejednalo síce o klasickú strelnú zbraň, ale o airsoftovú pištoľ.
🗡O pár dní neskôr boli policajti tretieho bratislavského okresu vyslaní na ulicu Františka Kubu, kde sa mal pohybovať neznámy muž ozbrojený mačetou. V zmysle oznámenia sa tento muž s mačetou na verejnosti mal oháňať a nevhodne s ňou manipulovať.
👮‍♂️Policajti muža v krátkom čase zadržali a aj v tomto prípade bol muž predvedený na príslušné policajné oddelenie, pričom jeho konanie policajti realizovali ako priestupok proti verejnému poriadku v zmysle ustanovení § 47 ods. 1 písm. h) zákona č. 372/1990 Zb.
⚖️V zmysle jeho ustanovení sa priestupku dopustí ten, kto➡️ „nosí na miestach prístupných verejnosti chladné zbrane, najmä dýky, bodáky a šable, okrem prípadov, keď sú súčasťou rovnošaty, historického alebo národného kroja, výstroja a výzbroje ozbrojených síl, ozbrojených zborov a ozbrojených bezpečnostných zborov, alebo na športovú činnosť, výkon práva poľovníctva, rybárskeho práva, povolania alebo zamestnania, ako aj iné predmety, ktorými možno ublížiť na zdraví, ak možno z okolností prípadu alebo správania sa osoby usudzovať, že sa majú použiť na násilie alebo hrozbu násilím“
☝️V tejto súvislosti sa znovu obraciame na verejnosť a apelujeme na občanov, aby dôsledne zvážili manipuláciu so strelnými alebo chladnými zbraňami na verejnosti a nedopúšťali sa takých konaní, ako muži vo vyššie uvedených prípadoch.
☎️Rovnako vyzývame občanov, aby v prípade ak sú svedkami nevhodného správania prípadne manipulácie neznámych osôb so zbraňami na verejnosť, bezodkladne oznámili túto skutočnosť na bezplatnom čísle polície 158.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *