islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

MOJICH 7 STROMOV V STAROM MESTE 🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳 Určite sa zhodneme, že Staré Mesto je plné krásnych stromov. V záhradách, v parkoch, na …

MOJICH 7 STROMOV V STAROM MESTE 🌳🌳🌳🌳🌳🌳🌳
Určite sa zhodneme, že Staré Mesto je plné krásnych stromov. V záhradách, v parkoch, na cintorínoch, v alejach ponúkajú v lete príjemný tieň a pohladenie pre dušu v ktoromkoľvek ročnom období. Z týchto tisícok staromestských stromov sme vybrali sedem, ktoré by sme vám chceli predstaviť – sedem stromov ako sedem divov Starého Mesta.

Tých 7 stromov sme zakomponovali do súťaže MOJICH 7 STROMOV 🌳, ktorú sme pripravili pre obyvateľov, ale aj návštevníkov hlavného mesta bez rozdielu veku pri príležitosti tohtoročného Dňa stromov.

Sedem stromov, ktoré sú súčasťou pátracej hry 🕵️‍♀️, nájdu účastníci na najrozličnejších miestach Starého Mesta – v Medickej záhrade, v Slubekovej záhrade 🌳, pri Základnej škole M. Hodžu na Podjavorinskej ulici, v parčíku na Škarniclovej 🌳, no a jeden z najkrajších stromov, naozaj majestátny buk lesný, aj na evanjelickom cintoríne pri Kozej bráne.

Úlohou hráčov je postupne objaviť všetky vybrané stromy a odpovedať na sedem otázok. „Verím, že sa do hry zapoja nielen rodičia so svojimi deťmi, ale aj dospelí milovníci stromov,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.🌳

„Cieľom hry je ukázať, že Staré Mesto si zeleň váži. Dôkazom je aj to, že týchto sedem stromov 🌳 je našich sedem adeptov na zaradenie do slovenského zoznamu chránených stromov,“ prezradila starostka.

Správne odpovede (poteší nás, ak k nim pridáte aj fotografiu 📷 pri niektorom zo siedmich stromov) pošlite do 10. novembra na adresu tlacove@staremesto.sk.
Sedem vyžrebovaných účastníkov získa zaujímavé knihy.📖
Otázky, ako aj všetky podrobnosti o súťaži sú zverejnené aj na stránke https://www.staremesto.sk/sk/ a v bezplatnej mobilnej aplikácii Staré Mesto.
Príjemné pátranie.

Foto: Barbora Jančárová

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *