islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NA MS V LETNOM BIATLONE V OSRBLÍ UVIDÍME OLYMPIJSKÝCH VÍŤAZOV 🥇👍🏼 V týždni od 2⃣4⃣. do 2⃣7⃣. augusta bude Národné biatlonové ce…

NA MS V LETNOM BIATLONE V OSRBLÍ UVIDÍME OLYMPIJSKÝCH VÍŤAZOV 🥇👍🏼

V týždni od 2⃣4⃣. do 2⃣7⃣. augusta bude Národné biatlonové centrum Osrblie hostiť MS v letnom biatlone, najvýznamnejšie športové podujatie v roku 2023 na Slovensku. Súťažiť sa bude v seniorských a juniorských kategóriách v disciplínach superšprint, rýchlostné preteky, stíhacie preteky a preteky s hromadným štartom.

Na podujatí budú štartovať pretekári z 23 krajín sveta vrátane olympijských víťazov Mony Brorssonovej a Jaspera Nelina zo Švédska. V Osrblí sa predstaví aj majster sveta, Ukrajinec Dmitro Pidručnij, alebo juniorská majsterka sveta Kamila Żuková z Poľska. Silný tím avizujú aj Česi, zrejme i s majsterkou sveta Markétou Davidovou a strieborným medailistom z OH Michalom Krčmářom.

🇸🇰 Zo slovenských reprezentantov na podujatí nebudú chýbať Michal Šima, Tomáš Sklenárik, Mária Remeňová či medailisti z juniorských MS Henrieta Horvátová, Ema Kapustová a Jakub Borguľa. Slováci však ešte budú mať v Osrblí nominačné preteky a následne vznikne finálna nominácia. V pretekoch juniorov bude celkovo štartovať až šesť Slovákov a Sloveniek.

Na podujatí sa objaví aj Paulína Bátovská Fialková. Úradujúca kráľovná biatlonovej stopy síce súťažiť nebude, no fanúšikovia ju budú môcť stretnúť vo fanzóne alebo na tribúne. Priaznivci biatlonu sa určite potešia stretnutiu s Anastaziou Kuzminovou či Pavlom Hurajtom. So svojimi fanúšikmi sa na podujatí rozlúči aj Ivona Fialková.

🎫 Lístky na podujatie je možné zakúpiť už teraz v predpredaji na www.biatlonosrblie.sk/vstupenky alebo priamo v sieti Ticketportal.

„Medzinárodné podujatia takéhoto rozsahu prinášajú do regiónu zahraničné prenocovania, ako aj jeho celkovú propagáciu vo svete. Počas Majstrovstiev sveta v letnom biatlone 2023 región zastreší približne 3000 prenocovaní z radov účastníkov a organizátorov. K tomu sa ešte pridajú ďalšie prenocovania návštevníkov podujatia a biatlonových fanúšikov. V rámci podpory a rozvoja regiónov je v našom záujme udržať svetové podujatia v Banskobystrickom kraji a spoločne pracovať na rozvoji celkovej infraštruktúry“ uviedol predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondrej Lunter s tým, že župa systematicky podporuje športové podujatia a rozvoj infraštruktúry v kraji.

Od roku 2018 areál v Osrblí podporil BBSK sumou 180 000 eur, ktoré išli práve do rozvoja infraštruktúry – napríklad do zasnežovania, vďaka ktorému sa tu v zime mohol konať IBU CUP.

„Samotné biatlonové podujatia sme od roku 2019 podporili asi 120-tisíc eurami. Rovnako sme podporili aj bežecké lyžovanie na Látkach, kde sme do úpravy areálu pre homologizáciu tratí dali 65-tisíc eur, vďaka čomu sa tu budú môcť konať medzinárodné FIS preteky,“ doplnil banskobystrický župan.

Viac informácií o podujatí nájdete tu https://www.bbsk.sk/aktuality/na-ms-v-letnom-biatlone-v-osrbli-uvidime-olympijskych-vitazov


Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *