islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NA ŠPORTE V PETRŽALKE NÁM ZÁLEŽÍ.

NA ŠPORTE V PETRŽALKE NÁM ZÁLEŽÍ. ☝️ UŽ ČOSKORO PRIBUDNE NOVÉ HOKEJBALOVÉ IHRISKO NA HROBÁKOVEJ 🤸‍♂⛹‍♀

Naša Petržalka pokračuje s rekonštrukciou športových ihrísk. Po Medveďovej ulici v Ovsišti sa už čoskoro môžete tešiť na vynovené ihrisko na Hrobákovej. Zo zanedbanej a opustenej hracej plochy nám vznikne multifunkčný areál s lavičkami, smetnými košmi či pitnou fontánkou ⛲ za viac ako 76-tisíc EUR. 😮

Okrem rekonštrukcie starej plochy, povrchu a mantinelov bude verejnosti slúžiť vynovený basketbalový kôš. V areáli ihriska bude naďalej k dispozícii aj opravený pingpongový stôl 🏓 a na aktuálne trávnatej ploche budú inštalované úplne nové workoutové stroje za približne 💶 12-tisíc EUR.

Okrem toho budú rekonštrukčné práce pozostávať z výmeny mantinelov a nový asfalt nahradí existujúcu betónovú hraciu plochu. Neskôr budeme radi, ak pribudne aj tribúna pre divákov a krytá šatňa nielen pre hokejbalových hráčov.

Netreba zabúdať ani na dreviny. Namiesto štyroch inváznych pajaseňov, ktoré sa podľa zákona v rámci starostlivosti o zeleň musia vypíliť, bude vysadených nových šesť neinvazívnych stromov. 🌳 Tie tak vytvoria nielen prírodnú protihlukovú stenu, ale tiež príjemné zelené miesto na pobyt v exteriéri.

Vďaka iniciatíve Petržalská hokejbalová liga a podpore mestskej časti Bratislava-Petržalka si prídu na svoje všetci aktívni i pasívni vyznávači profesionálneho a amatérskeho športu. Sme radi, že pre vás môžeme robiť z Petržalky krajšie a zdravšie miesto pre život. VIAC INFO postupne nájdete na PETRZALKA.sk/ihriskohrobakova. 🍀 #petrzalkamaka

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *