islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Náhody, samé náhody… Juraj Šeliga Udalosti, ktoré sa stali na chate pri Leviciach, si zaslúžia riadne vyšetrenie. Aj čo sa týk…

Náhody, samé náhody…

Juraj Šeliga
Udalosti, ktoré sa stali na chate pri Leviciach, si zaslúžia riadne vyšetrenie. Aj čo sa týka procesu, aj čo sa týka obsahu samotných nahrávok. Takéto vyšetrovanie však musí byť nezávislé a nestranné. Pretože inak verejnosť nebude dôverovať postupu krajskej prokuratúry v Nitre (rovnako okresnej prokuratúry v Leviciach).

Ťažko však dôverovať postupu prokuratúry, ak vidíme, kto o prípade nahrávok z chaty v Leviciach rozhodoval, resp. kto o nich povedal, že sú nezákonné. Vyzerá to ako náhoda, ak sa však pozriete na grafiku nižšie vidíte, že ide o ľudí priamo alebo nepriamo prepojených na osobu Roberta Fica, resp. Miroslava Bodöra. Tieto podozrenia sú vážne, preto všetci očakávame, že sa k nim generálna prokuratúra vyjadrí. Prokurátor alebo sudca nielen, že musí byť nezávislý, ale sa aj tak musí javiť. Pohľad na grafiku ukazuje, že uvedené osoby sa nejavia ako nezávislé od bývalého premiéra. Mohlo by sa zdať, že ide o náhodu. V prípade pána Fica a tzv. našich ľudí nás história naučila, že náhody neexistujú.

Je už štandardom, že pán Fico zo seba urobil a bude robiť martýra a mučeníka demokracie, ktorého všetci politici sveta chcú dostať do väzenia. Hovorí o politických väzňoch, tajnom spiknutí, priam sprisahaní, ktorého on je akože obeťou. Nerobí to však preto, aby chránil právny štát alebo čistotu procesov, robí to preto, aby spochybnil vyšetrovania tých najzávažnejších káuz, ktoré sa týkaju jeho nominantov z obdobia vlády Smeru a mohli by sa týkať aj jeho samotného. Koniec koncov, prečo sa tak veľmi zastáva Gašpara, Bödora? Prečo ich necháva pozdravovať? Prečo po nahnevanom odkaze od Kočnera “upratal” mladého Kaliňáka, aby o Kočnerovi nerobil videá? Pretože vie, ak títo menovaní páni začnú rozprávať, tak pán Fico a celý Smer majú problém. A to ani nespomínam M. Výboha, ktorý vie o Robertovi Ficovi veci, že by sa nám hlava zatočila.

Každý má právo na spravodlivý a zákonný postup, aj bývalí nominanti Smeru a je tlak aj na nás všetkých, aby sme nemali krvavé oči a prípadnú nezákonnosť prehliadali. Avšak, prosím, neuverme extrému, ktorý tu účelovo prezentuje pán Fico a jemu podobní. Žiadne politické procesy, žiadne spiknutie, len vyšetrovania toho, čo sa tu dialo za 12 rokov vlády Smeru. Viem, neboli na to zvyknutí, ale časy sa zmenili!

podklad pre grafiku Nadácia zastavme korupciu


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *