islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NEBER ČO TI NEPATRÍ!🤦 ŽELEZNIČNÍ POLICAJTI OBJASNILI PRÍPAD ZATAJENIA VECI HUDOBNÉHO NÁSTROJA! Bratislavskí železniční policajt…

NEBER ČO TI NEPATRÍ!🤦
ŽELEZNIČNÍ POLICAJTI OBJASNILI PRÍPAD ZATAJENIA VECI HUDOBNÉHO NÁSTROJA!

Bratislavskí železniční policajti objasnili trestný čin zatajenia veci, v tomto prípade zabudnutý kufor cestujúcej ženy, ktorá išla vlakom smerom zo Žiliny do Nového Mesta nad Váhom. Cestujúca si vo vlaku zabudla kufor, v ktorom sa okrem oblečenia nachádzala aj flauta zn. Muramatsu GX RBE, ktorej vyčíslená hodnota bola 6.250,-€. Zabudnutý kufor našiel pracovník upratovacej služby, ktorý si ho prisvojil. Uvedenú flautu ponúkal prostredníctvom internetového bazáru na predaj. Otec majiteľky flauty tento inzerát našiel a nadviazal s predávajúcim komunikáciu. Pri bližšej komunikácií otca poškodenej s páchateľom, kedy sa utvrdil v tom, že sa jedná o dcérinu flautu, avšak predávajúci sa po čase odmlčal. Železniční policajti muža na základe vykonaných úkonov muža stotožnili a ten sa im pri následnom výsluchu dobrovoľne priznal. Muž však medzitým flautu odovzdal do jednej zo záložní v centre Bratislavy, kam si ju policajti prišli vyzdvihnúť. Flautu následne odovzdali jej majiteľke. Muž, ktorý si tento kufrík prisvojil v súčasnosti už čelí obvineniu z trestného činu. V prípade preukázania viny pred súdom, mu za toto konanie hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

☝V súvislosti s týmto prípadom odporúčame občanom, aby v prípade nálezu predmetu, ktorý nie je ich vlastníctvom si tento neprivlastňovali, ale odovzdali ho bezodkladne na najbližšom policajnom oddelení.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *