islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NOVÉ AUTOBUSY PRIŠLI DO KOŠÍC SKÔR

🚌 NOVÉ AUTOBUSY PRIŠLI DO KOŠÍC SKÔR. CESTUJÚCI SA V NICH ODVEZÚ UŽ KONCOM BUDÚCEHO TÝŽDŇA 👏

🙌 O mesiac skôr oproti pôvodne plánovanému termínu dorazilo dnes do Košíc prvých 5 z celkovo 36 nových autobusov, ktoré objednalo mesto na posilnenie vozového parku DPMK.

👉 Ďalších 5 autobusov má prísť v priebehu zajtrajška a zvyšných 5 v druhej polovici októbra. Do konca tohto mesiaca tak bude v depe Dopravný podnik mesta Košice, a.s. na Hornádskej ulici parkovať 🚍 spolu 15 kusov nových nízkopodlažných a ekologických autobusov Solaris Urbino 12 vybavených:
❄️ klimatizáciou,
🚶‍♀️🚶‍♂️ počítadlom cestujúcich,
📱 USB nabíjačkami a inými modernými vylepšeniami.

👏 Po náročných rokovaniach sa vedeniu mesta Košice podarilo s ich výrobcom z Poľska vyjednať 405-tisícovú zľavu oproti pôvodne dohodnutej cene z rámcovej zmluvy z roku 2018.

🚊 Dobrou správou z pohľadu zvýšenia a zabezpečenia komfortu cestujúcich je aj plánované ukončenie výluky električkovej trate na Slaneckej ceste.

👉 Od soboty 16. októbra sa tak do bežnej výpravy DPMK vráti šesť autobusov, ktoré na sídlisku Nad jazerom do zajtrajšieho večera zabezpečujú náhradnú autobusovú dopravu. Rovnaký osud čaká aj ďalší poltucet autobusov, ktoré sa na pravidelné autobusové linky dostanú od utorka 19. októbra, keď sa skončí výluka električkovej trate na Alejovej ulici.

ℹ️ Viac informácií nájdete v tlačovej správe mesta Košice: https://www.kosice.sk/clanok/nove-autobusy-prisli-do-kosic-skor-cestujuci-sa-v-nich-odvezu-uz-koncom-buduceho-tyzdna


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *