islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NOVINKY Z PARLAMENTU: ZÁKON O ZBRANIACH A STRELIVE A VOLEBNÁ LEGISLATÍVA Národná rada SR posunula na ďalšie rokovanie návrh nov…

NOVINKY Z PARLAMENTU: ZÁKON O ZBRANIACH A STRELIVE A VOLEBNÁ LEGISLATÍVA

Národná rada SR posunula na ďalšie rokovanie návrh novely zákona o strelných zbraniach a strelive a návrh novely zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktoré pripravilo ministerstvo vnútra.

🔫 Návrh novely zákon o strelných zbraniach a strelive obsahuje opatrenia na zamedzenie zneužívania strelných zbraní na trestnú činnosť, ktorá súvisí najmä s teroristickými útokmi. Do nášho zákona ňou premietneme európsku smernicu.
🔫 Zmeny by mali nastať pri kategóriách zbraní.
🔫 Skracuje doba platnosti zbrojnej licencie z neurčitej doby na 5 rokov. Doba platnosti zbrojného preukazu zostáva 10 rokov, pričom raz za 5 rokov sa bude preverovať spôsobilosť na právne úkony, bezúhonnosť a spoľahlivosť držiteľa zbrojného preukazu a podmienka pobytu na území Slovenskej republiky.

ℹ VIAC
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3857880600933819&id=239366402785275

🗳️ Novelou zákona o podmienkach výkonu volebného práva sa skráti neprimerane dlhé obdobie zákazu uverejňovania prieskumov verejnej mienky pred voľbami, ktoré je v súčasnosti 14 dní. Obdobie tzv. volebného moratória sa v celom zákone zjednotí, a to na 48 hodín predo dňom konania volieb.

🗳️ Novela reaguje na skutočnosť, že voľby do orgánov samosprávy obcí a do orgánov samosprávnych krajov sa v roku 2022 uskutočnia v rovnaký deň a v rovnakom čase.

🗳️ Voliči, ktorí majú prekážku práva voliť z dôvodu ochrany verejného zdravia v čase pandémie, budú mať možnosť hlasovať spôsobom, ktorý ustanoví osobitný predpis.

ℹ VIAC
https://www.facebook.com/ministerstvovnutraSR/posts/223888719767868

📷 TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *