islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NOVÚ KAMPAŇ SPÚŠŤAME (NIELEN) KVÔLI TAKÝMTO PRÍPADOM: PODVODNÍCI OBRALI DÔCHODKYŇU O 10-TISÍC EUR 😳💸

NOVÚ KAMPAŇ SPÚŠŤAME (NIELEN) KVÔLI TAKÝMTO PRÍPADOM: PODVODNÍCI OBRALI DÔCHODKYŇU O 10-TISÍC EUR 😳💸

📞 Prípad sa stal v Banskej Bystrici. Podľa zistených informácií, dôchodkyni sa telefonicky ozvala žena, ktorá sa predstavila ako jej dcéra a tvrdila, že sa jej udialo niečo vážne a potrebuje peniaze.

Polícia SR – Banskobystrický kraj

📩 Dôverčivá 93-ročná pani na základe telefonátu následne odovzdala v obálke 10 000 eur neznámemu mužovi. Takéto podvodné konania zaznamenáva polícia opakovane a objavujú sa v ktoromkoľvek kúte Slovenska.

PODVODNÍKOV PORAZÍME LEN SPOLOČNE

💸 Slováci každý rok dobrovoľne odovzdávajú podvodníkom státisíce eur. Doplácajú na svoju dôverčivosť a internetovú zraniteľnosť. Faktom zostáva, že v drvivej väčšine ide o osoby staršie ako 50 rokov, aj keď poznáme prípady, kedy sú obeťou aj tínedžeri.

👮‍♀️👮‍♂️ Preto sa dlhodobo aktívne venujeme prevencii (nielen) seniorov v oblasti boja proti podvodom. Na dennej báze informujeme o nových spôsoboch páchania podvodov a preventívne pôsobíme na sociálnych sieťach. Taktiež pravidelne oslovujeme seniorov aj osobne.

😎„Podvodné hitovečky“ sú našou novou preventívno-vzdelávacou kampaňou, ktorú sme pripravili v spolupráci s kolegami z odboru kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru a podporili ju známi slovenskí influenceri.

⬇️ VIAC O KAMPANI ⬇️


➕POLÍCIA SPÚŠŤA MASÍVNU KAMPAŇ: BOJUJ PROTI PODVODNÝM „HITOVEČKÁM“ AJ TY A UKÁŽ NAŠE VIDEÁ SVOJEJ BABKE, TETE, STRÝKOVI A ĎALŠÍM✅

➡Slováci každý rok dobrovoľne odovzdávajú podvodníkom státisíce eur. Doplácajú na svoju dôverčivosť a internetovú zraniteľnosť. Faktom zostáva, že v drvivej väčšine ide o osoby staršie ako 50 rokov, aj keď poznáme prípady, kedy sú obeťou aj tínedžeri.

➡Podvodníci sa snažia dostať k vašim peniazom legendou o falošnom policajtovi, lekárovi či vojakovi, alebo sa snažia dostať k údajom z platobnej karty obete tak, že vás navedú na falošnú stránku, vytvoria pocit naliehavosti a následne vám vybielia účet.

➡Policajný zbor sa dlhodobo aktívne venuje prevencii (nielen) seniorov v oblasti boja proti podvodom. Na dennej báze informujeme o nových spôsoboch páchania podvodov a preventívne pôsobíme na sociálnych sieťach. Taktiež pravidelne oslovujeme seniorov aj osobne.

😎„Podvodné hitovečky“ sú našou novou preventívno-vzdelávacou kampaňou, ktorú sme pripravili v spolupráci s kolegami z Odboru kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru. Vážime si, že ju podporili aj populárni slovenskí influenceri. Uvedomujeme si, že naši seniori na sociálnych sieťach väčšinou nie sú, a ak áno, bývajú v online priestore zraniteľní. Práve preto je kampaň poňatá vtipnou formou pre mladšie publikum, teda synov, dcéry, vnukov a vnučky, ktorých úlohou je následne tieto videá ukázať svojim rodičom a starým rodičom.

❓AKO BUDE PREBIEHAŤ KAMPAŇ❓

Policajná kampaň „Podvodné hitovečky“ bude komunikovaná formou štyroch krátkych, vtipných videí s populárnymi influencermi, ktoré sa zamerajú na špecifické podvody. Kreatívne stvárnenie kampane, vrátane výroby a spracovania videí je výsledkom práce Policajného zboru v spolupráci so známymi influencermi – Filipom Jovanovičom, Adamom Bergerom a raperom Michalom Strakom. Známe osobnosti neboli za svoje vystúpenia honorované. Za ich pomoc pri výrobe videí im ďakujeme.

🚨Polícia o téme podvodov a online podvodov venuje už dlhodobo. Naše preventívne rady nájdete aj na https://www.minv.sk/?Preventivne_rady_pre_obcanov

❗NAHLASUJTE NÁM PODVODY, AJ KEĎ STE SA NESTALI ICH OBEŤAMI❗

V praxi sa často stretávame s prípadmi, kedy obete, ale aj tí, ktorí nenaletia podvodníkovi, tieto podvody nenahlásia polícii. Informácie o podvode a podvodníkovi, ktorý vás kontaktoval nám pritom môžu pomôcť pri jeho dolapení.

Nahlasujte nám preto na čísle 158 pokusy podvodníkov, ktorí sa snažia dostať k vašim peniazom a my sa postaráme, aby vám už nevolali. Podvodníkov môžeme poraziť iba spoločne.

Ďakujeme.

#pomahatachranit
#podvodnehitovecky
#vasapolicia Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *