islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NOVÝ RIADITEĽ NAKA K 15. októbru 2021 bol dočasným prezidentom PZ Štefanom Hamranom vymenovaný do funkcie riaditeľa NAKA pplk. …

NOVÝ RIADITEĽ NAKA

K 15. októbru 2021 bol dočasným prezidentom PZ Štefanom Hamranom vymenovaný do funkcie riaditeľa NAKA pplk. Mgr. Branko Kišš: „Branka Kišša poznám ako profesionálneho a zdatného policajta. Máme rovnaký pohľad na chod NAKA a je plne v jeho rukách personálna otázka príslušníkov NAKA. Chcem, aby naďalej bojovali s organizovaným zločinom a ich výsledky boli dôkazom toho, že polícia je na strane spravodlivosti.“

Pplk. Mgr. Branko Kišš nastúpil do policajného zboru v roku 1995, má ukončenú Akadémiu PZ. Ako vyšetrovateľ pracoval na závažných, organizovaných násilných a drogových trestných činoch. Pôsobil na Úrade boja proti organizovanému zločinu, prešiel si rôznymi stupňami riadenia a jeho posledné pôsobisko bolo NAKA odbor Bratislava vedúci 1. oddelenia vyšetrovania.

Má skúsenosti ako vedúci rôznych vyšetrovacích tímov. Viedol pracovnú skupinu, ktorá vyšetrovala najrozsiahlejšie drogové organizované činy v histórii Slovenska, ide o akciu VENAL. Počas svojej policajnej kariéry bol členom viacerých medzinárodných vyšetrovacích tímov, kde pôsobil ako národný expert na spoločné vyšetrovacie tímy.

Pplk. Kišš bol kontaktný bod za Slovenskú políciu pre projekt Western Balcan organize crime – koordinácia činnosti v rámci policajných zložiek v SR so zahraničnými policajnými zložkami pri vyšetrovaní organizovanej trestnej činnosti osôb pochádzajúcich z krajín bývalej Juhoslávie s cezhraničným presahom.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *