islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NSK OCENIL ZDRAVOTNÍCKE ORGANIZÁCIE ZA BOJ PROTI PANDÉMII V jubilejnom 10. ročníku oceňova…

NSK OCENIL ZDRAVOTNÍCKE ORGANIZÁCIE ZA BOJ PROTI
PANDÉMII

V jubilejnom 10. ročníku oceňovania zdravotníkov Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vzdal hold celým kolektívom zdravotníckych zariadení za to, že v ostatných dvoch rokoch statočne stáli tvárou v tvár ochoreniu COVID 19 a ľudské životy i zdravie zachraňovali v neštandardných, dramatických situáciách, v ktorých sami čelili akútnemu ohrozeniu na životoch.
„Je tak na mieste, keď ocenenie za všetkých zdravotníkov pôsobiacich na území Nitrianskeho samosprávneho kraja dnes symbolicky prevezmú zástupcovia oboch štátnych nemocníc, súkromných neštátnych nemocníc a zdravotníckych zariadení, predstavitelia stavovských a profesijných organizácií zastupujúcich lekárov, zubných lekárov, zdravotné sestry a pôrodné asistentky, lekárnikov, farmaceutov či zdravotníckych záchranárov. Všetci si to zaslúžite,“ povedal predseda NSK Milan Belica v príhovore.
Minútou ticha si účastníci slávnostného oceňovania uctili pamiatku zdravotníkov, ktorí pri záchrane pacientov položili vlastné životy.
Kolektívnymi laureátmi ocenenia ZDRAVOTNÍK ROKA 2021 sa stali: Fakultná nemocnica v Nitre, Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch, Nemocnica Agel Levice, Nemocnica Agel Komárno, Nemocnica Agel Zlaté Moravce, Svet zdravia Nemocnica Topoľčany, Špecializovaná nemocnica Sv. Svorada Zobor, Asociácia súkromných lekárov SR, Regionálna lekárska komora v Nitre, Regionálna komora súkromných lekárov Nitra, Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Nitre, Regionálna lekárnická komora v Nitre, Krajské operačné stredisko zdravotnej a záchrannej služby.
Ocenenia odovzdali predseda NSK Milan Belica a lekár NSK Ľubomír Ševčík. Za laureátov vystúpil riaditeľ Nemocnice Topoľčany Viktor Dudáš. Všetkým oceneným na záver poďakoval lekár NSK Ľubomír Ševčík.


Autor správy, foto a správu publikoval Nitriansky samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *