islovak.sk

islovak.sk – spravodajsk├Ż denn├şk – ┼żijeme Slovenskom…

O 10:30 v├ím prinesieme livestream ­čô║ z otv├írania nov├ęho opera─Źn├ęho strediska ties┼łovej linky 159. Pre─Ź├ştajte si zatia─ż, ako nieko…

O 10:30 v├ím prinesieme livestream ­čô║ z otv├írania nov├ęho opera─Źn├ęho strediska ties┼łovej linky 159. Pre─Ź├ştajte si zatia─ż, ako nieko─żko mesa─Źn├ę ├║silie ­čĹ«ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čĹ« Mestskej pol├şcie Bratislava pom├┤┼że obyvate─żk├ím a obyvate─żom hlavn├ęho mesta.

­čĹë Kapacita volaj├║cich v jednom ─Źase sa zdvihla zo ┼ítyroch na ┼ítrn├ís┼ą ─żud├ş.
­čĹë Pri starom modeli sa ob─Źania dovolali najprv na centr├ílny dispe─Źing, ktor├Ż ich po vypo─Źut├ş prep├íjal na jednotliv├ę opera─Źn├ę stredisk├í pod─ża ich okresu. Tam museli ohlasovatelia udalost├ş op├Ą┼ą zopakova┼ą u┼ż raz podan├ę inform├ície. Tento syst├ęm sme zmenili a nahlasovan├ę situ├ície rie┼íi ihne─Ć oper├ítor, ktor├Ż prijal hovor.
­čĹëM├íme prepojen├Ż informa─Źn├Ż syst├ęm s ostatn├Żmi z├íchrann├Żmi zlo┼żkami. To znamen├í, ┼że n├í┼í oper├ítor m├┤┼że do hovorov pripoji┼ą v pr├şpade potreby napr├şklad hasi─Źov, r├Żchlu zdravotn├║ pomoc alebo ┼ít├ítnych policajtov.
­čĹëT├ş hovor m├┤┼żu nielen po─Ź├║va┼ą a posiela┼ą na miesto udalosti svoje jednotky v re├ílnom ─Źase, ale aj do neho akt├şvne vst├║pi┼ą. Napr├şklad ke─Ć potrebuje nahlasovate─ż udalosti poradi┼ą, ako poda┼ą prv├║ pomoc zranenej osobe.
­čĹëV minulosti vedeli oper├ítori koordinova┼ą hliadky len vo svojej mestskej ─Źasti. V─Ćaka nov├ęmu informa─Źn├ęmu syst├ęmu to vedia robi┼ą skrz cel├ę mesto. Vieme tak zasiahnu┼ą efekt├şvnej┼íie a r├Żchlej┼íie.

Autor spr├ívy, foto a spr├ívu publikoval Mestsk├í pol├şcia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *