islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

O 10:30 vám prinesieme livestream 📺 z otvárania nového operačného strediska tiesňovej linky 159. Prečítajte si zatiaľ, ako nieko…

O 10:30 vám prinesieme livestream 📺 z otvárania nového operačného strediska tiesňovej linky 159. Prečítajte si zatiaľ, ako niekoľko mesačné úsilie 👮‍♀️👮 Mestskej polície Bratislava pomôže obyvateľkám a obyvateľom hlavného mesta.

👉 Kapacita volajúcich v jednom čase sa zdvihla zo štyroch na štrnásť ľudí.
👉 Pri starom modeli sa občania dovolali najprv na centrálny dispečing, ktorý ich po vypočutí prepájal na jednotlivé operačné strediská podľa ich okresu. Tam museli ohlasovatelia udalostí opäť zopakovať už raz podané informácie. Tento systém sme zmenili a nahlasované situácie rieši ihneď operátor, ktorý prijal hovor.
👉Máme prepojený informačný systém s ostatnými záchrannými zložkami. To znamená, že náš operátor môže do hovorov pripojiť v prípade potreby napríklad hasičov, rýchlu zdravotnú pomoc alebo štátnych policajtov.
👉Tí hovor môžu nielen počúvať a posielať na miesto udalosti svoje jednotky v reálnom čase, ale aj do neho aktívne vstúpiť. Napríklad keď potrebuje nahlasovateľ udalosti poradiť, ako podať prvú pomoc zranenej osobe.
👉V minulosti vedeli operátori koordinovať hliadky len vo svojej mestskej časti. Vďaka novému informačnému systému to vedia robiť skrz celé mesto. Vieme tak zasiahnuť efektívnejšie a rýchlejšie.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *