islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

O 140 MILIÓNOV EUR VIAC DÁME NA OPATROVANIE A OSOBNÚ ASISTENCIU, POMOC TÝRANÝM ŽENÁM A ĽUĎOM BEZ DOMOVA Balík peňazí, ktorý bud…

O 140 MILIÓNOV EUR VIAC DÁME NA OPATROVANIE A OSOBNÚ ASISTENCIU, POMOC TÝRANÝM ŽENÁM A ĽUĎOM BEZ DOMOVA

Balík peňazí, ktorý budeme môcť v budúcom roku rozdeliť na pomoc ľuďom, sa nám podarilo navýšiť o 140 miliónov EUR.

Som spokojný, že o toľko viac rozdelíme ľuďom na opatrovanie či osobnú asistenciu. Vyšší balík peňazí pôjde aj na krízovú pomoc ľuďom bez domova alebo týraným ženám.

Hoci som rád, že ľuďom v budúcom roku rozdelíme viac peňazí, na podporu rodín, vytváranie pracovných miest či zlepšenie dôchodkového systému potrebujeme o dosť viac.

V dôchodkovom systéme sú veľké nespravodlivosti. Nespochybniteľným príkladom sú nízke dôchodky žien, ktoré vychovali deti a tie platia dane a odvody, z ktorých solidárne financujú všetkých aj tých, ktorí nepracujú. Toto je prvá z mojich dvoch najdôležitejších podmienok pre zmenu dôchodkového systému. Druhá je, že ľudia, ktorí fyzicky pracujú napríklad už od ukončenia strednej školy musia mať právo odísť do dôchodku po 40-tich odpracovaných rokoch.

Ľudí na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny vediem k tomu, aby sme robili všetko, čo je v našich silách, na pomoc ľuďom na Slovensku. Často je to ako beh cez prekážky a ešte aj na dlhú trať. Ale všetko, čo presadíme, ľuďom zaslúžene patrí.


Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *