islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Od včerajšieho dňa máme v centrálnej zóne Starého Mesta PAAS 🚙 Všetky informácie o tom, ako funguje, ako si vybaviť rezidentskú …

Od včerajšieho dňa máme v centrálnej zóne Starého Mesta PAAS 🚙 Všetky informácie o tom, ako funguje, ako si vybaviť rezidentskú kartu a čo so starou kartičkou nájdete tu: www.paas.sk/stare-mesto

🙋 Čo znamená PAAS pre rezidentov?
Jednoznačne lepšie podmienky na zaparkovanie v mieste svojho bydliska – aj počas večerných hodín a víkendov.
Zároveň sa postupne do mája 2024 uvoľní veľké množstvo parkovacích miest, ktoré boli doposiaľ vyhradené iba na konkrétne EČV – napríklad súkromnými firmami. Vyhradené parkovanie bude v jednotných pravidlách mestskej parkovacej politiky určené iba pre osoby s ŤZP.

🙋 Čo to znamená pre mesto a mestskú časť?
Financie z parkovania budú tiecť späť do rozpočtu Starého Mesta a Bratislavy, vďaka čomu budeme môcť investovať viac do nášho okolia, verejných priestorov a dopravy. Už nebudú končiť u súkromnej spoločnosti.

👉 Zóna je spoplatnená v čase 8:00 – 24:00 v pracovné dni sadzbou 2 eur/hod, cez víkendy a sviatky sadzbou 1 eur/hod.

👉 Úhrada parkovného bude možná prostredníctvom PAAS parkomatov, cez mobilné aplikácie www.paas.sk/platba, alebo u zmluvných partnerov a prevádzok – predajcov parkovného.

⚠️ Poslanie SMS na telefónne číslo, ktoré prevádzkovala spoločnosť BPS PARK a.s., tak už nebude znamenať zakúpenie platného parkovacieho lístka.


🅿️Spustili sme PAAS v centre mesta, v zóne SM0 Centrum – Panenská

Od pondelka 31.7.2023 sa už aj v centre mesta, v lokalite ohraničenej nábrežím a ulicami Palisády, Dostojevského radom a Ulicou 29. augusta, parkuje podľa jednotných pravidiel systému regulovaného parkovania PAAS. Nadviazali sme tak na susednú zónu SM1 Hlavná stanica – Blumentál, kde PAAS funguje už od mája 2022.

Rezidenti novej zóny SM0 Centrum – Panenská, tu tak od dnes zaparkujú s rezidentskou parkovacou kartou PAAS. Pre svoje návštevy môžu využívať bezplatnú návštevnícku kartu a návšteve či opravárovi poskytnúť voľné hodiny na parkovanie. Ak si chcete vybaviť rezidentskú či návštevnícku kartu, môžete tak urobiť jednoducho online cez stránku www.paas.sk, prípadne osobne na jednom z PAAS klientskych miest: www.paas.sk/kontakt.

Pre návštevníkov bude zóna spoplatnená v čase 8:00 – 24:00 v pracovné dni sadzbou 2 eur/hod, cez víkend a sviatky sadzbou 1 eur/hod. Úhrada parkovného je možná prostredníctvom PAAS parkomatov, cez mobilné aplikácie www.paas.sk/platba, alebo u zmluvných partnerov a prevádzok – predajcov parkovného. V zóne je nainštalovaných 58 nových parkomatov, väčšina z nich (52) na miestach, kde boli umiestnené parkomaty BPS PARK a.s., 5 parkomatov pribudlo v častiach zóny, kde bolo parkovanie regulované mestskou časťou (Palisády – Panenská) a 1 v oblasti Hviezdoslavovho námestia na Rigeleho ulici. Prvé dni po spustení zóny je v uliciach aj vyšší počet parkovacích asistentiek a asistentov, ktorí informujú obyvateľov aj návštevníkov o zmene pravidiel. Kontrolóri budú od prvého dňa kontrolovať úhradu parkovného a tých, ktorí nebudú mať platný parkovací lístok alebo parkovaciu kartu, budú upozorňovať – napríklad aj žltou nálepkou.

Zhruba tretinu parkovacích miest v zóne tvoria vyhradené parkovacie miesta, ktoré mali fyzické či právnické osoby zazmluvnené prostredníctvom spoločnosti BPS PARK a.s. Napriek tomu, že hlavné mesto, rovnako ako mestská časť Staré Mesto, nemá povinnosť rešpektovať súkromný zmluvný vzťah medzi klientmi a BPS PARK a.s., spolu s mestskou časťou sme sa rozhodli prijať viacero opatrení, ktoré majú za cieľ čo najviac vyjsť v ústrety aj klientom BPS PARK a.s. Platí, že spustením zóny SM0 je možné v zóne parkovať len s platnou parkovacou kartou PAAS, ak však rezidentská karta BPS PARK a.s. bola zakúpená na dlhšie obdobie ako do augusta 2023, mestská časť bude kompenzovať rezidentov za nevyčerpané obdobie. Všetky informácie o spôsobe preplácania alikvotných čiastok sú dostupné na www.paas.sk/stare-mesto

Podobne nechávame dobehnúť platnosť vyhradených parkovacích miest, ktoré majú fyzické či právnické osoby vyhradené na základe zmluvy s BPS PARK a.s., a ktoré nám nahlasovali v priebehu júna a júla. Tieto vyhradené parkovacie miesta (s výnimkou miest pre ŤZP osoby) budeme postupne rušiť po vypršaní platnosti zmlúv, najneskôr však 31.5.2024. Po zrušení vyhradenia budú tieto parkovacie miesta slúžiť všetkým obyvateľom, držiteľom parkovacích kariet PAAS a návštevníkom zóny.
Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *