islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

OPÄŤ SME ZAZNAMENALI PRÍPADY VLÁMANÍ DO BYTOV BUĎTE OBOZRETNÍ❗ 👉Nakoľko bratislavskí policajti opätovne zaznamenali v poslednom…

OPÄŤ SME ZAZNAMENALI PRÍPADY VLÁMANÍ DO BYTOV
BUĎTE OBOZRETNÍ❗

👉Nakoľko bratislavskí policajti opätovne zaznamenali v poslednom období nárast prípadov krádeží vlámaním do bytov, ku ktorým došlo bez zjavného použitia násilia, znova apelujeme a vyzývame občanov k zvýšenej pozornosti a všímavosti!
👉Za obdobie od polovice mesiaca júl 2021 až ku dnešnému dňu evidujeme na území Bratislavy viac ako 20 takýchto skutkov, pri ktorých došlo k prekonaniu uzamykacieho mechanizmu vstupných dverí do bytov nezisteným spôsobom. Vo väčšine prípadov sa jednalo o bezpečnostné dvere s bezpečnostnými vložkami aj vyšších tried s tzv. jamkovými kľúčmi.
👉K posledným dvom prípadom došlo v priebehu uplynulého víkendu vo štvrtom bratislavskom okrese. Páchateľ bez použitia násilia prekonal uzamykací mechanizmus dverí do bytov pričom z vnútorných priestorov odcudzil šperky zo žltého kovu. vo 4 okrese, odkiaľ následne z vnútorných priestorov odcudzil viacero kusov retiazok zo zlata ako aj rôznych šperkov. Vyšetrovaním týchto prípadov sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV.
👮Polícia v tejto súvislosti odporúča nasledovné:
✅Pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknite dvere a zavrite okná. Nezabúdajte ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná a pivničné okná.
✅ Počas Vašej neprítomnosti požiadajte príbuzných, dôveryhodných známych alebo susedov, aby vám pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu/domu. Nezaťahujte okná roletami – dávate tým na vedomie, že nie ste doma.
✅ Informujte aj Vašich susedov o tejto taktike zlodejov a majte s nimi dobré vzťahy. Sú jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť svoj byt či dom. Požiadajte ich, aby venovali pozornosť okoliu vášho domu/bytu, všímali si pohyb neznámych podozrivých osôb, a ak je to možné vyfotografovali ich.
✅ Ak máte nainštalovaný bezpečnostný systém vždy použili preco odchodom z bytu je vhodné ho umiestniť/ označiť na viditeľné miesto. Môže to odradiť možných páchateľov.
✅Nenechávajte si doma väčšie množstvo finančných prostriedkov. Radšej ich bezpečne uložte v banke.
✅Venujte väčšiu pozornosť kontrole magnetických zámkov vchodových dverí Vášho bytového domu. Môže byť znefunkčnený napr. nalepením cudzích predmetov.
✅Takisto venujte pozornosť označeniu bytov napr. na vašich vchodových dverách či zárubniach nálepkami. V minulosti bolo zistené, že zlodeji si tak označovali byty, ktoré neskôr vykradli.

📸:PIXABAY


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *