islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

OPITÍ VODIČI STÁLE PRIBÚDAJÚ😯 🍾Alkohol a šoférovanie nejde dokopy. Vodiči pod vplyvom ohrozujú ostatných účastníkov cestnej pre…

OPITÍ VODIČI STÁLE PRIBÚDAJÚ😯

🍾Alkohol a šoférovanie nejde dokopy. Vodiči pod vplyvom ohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky a riskujú odobratie vodičského preukazu či dokonca väzenie. Aj napriek tomu sa každoročne nájdu tisícky vodičov, ktorí sadnú za volant „po poháriku.“

A to máme ďalšie dôkazy, že viesť motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu sa nevypláca. ⬇️⬇️

1️⃣ Policajti Oddelenia mýtnej polície PZ Bratislava v stredu (20.10.2021) v čase krátko pred 10:00 h vykonali u vodiča kamiónu kontrolu na požitie alkoholu, a to na hraničnom diaľničnom priechode Čunovo – Rajka. Dychová skúška skončila u vodiča rumunskej štátnej príslušnosti s pozitívnym výsledkom. V dychu mu namerali 1,77 promile. Osoba bola obmedzená na osobnej slobode a predvedená na najbližšie policajné oddelenie za účelom vykonania ďalších procesných úkonov. Vyšetrovateľ PZ piateho bratislavského okresu už 37 – ročného M.C.N. rumunskej štátnej príslušnosti obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vec bude ďalej riešená v tzv. superrýchlom konaní.

2️⃣ V druhom prípade poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Pezinok vzniesol obvinenie 33 – ročnej Lucii Č. z okresu Pezinok pre trestný čin Ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Menovaná bola hliadkou PZ dňa 19.10.2021 v čase o 14:30 h podrobená dychovej skúške na prítomnosť alkoholu. Skúška prítomnosť alkoholu potvrdila. Policajti jej popoludní namerali 2,13 promile. Žena bola následne umiestnená do cely policajného zaistenia. Aj v tomto prípade bude vec riešená v tzv. superrýchlom konaní.

❗Vodiči, pamätajte❗ Jedno Vaše nezodpovedné rozhodnutie sadnúť si za volant pod vplyvom alkoholu môže ovplyvniť nielen Váš život a zdravie, ale aj život a zdravie posádky vozidla, ostatných účastníkov cestnej premávky a ich majetok.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *