islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

OPITÝ VODIČ IGNOROVAL VÝZVY POLÍCIE, ZASTAVILA HO AŽ HROZBA ZBRAŇOU

OPITÝ VODIČ IGNOROVAL VÝZVY POLÍCIE,
ZASTAVILA HO AŽ HROZBA ZBRAŇOU

➡ Hliadke dopravných policajtov sa snažil uniknúť v priebehu včerajšieho rána 62-ročný vodič vozidla zn. Opel, ktorého zastavovali na štátnej ceste II/505 v Devínskej Novej Vsi. Na výzvy a znamenia na zastavenie vozidla vodič nereagoval, a ďalej pokračoval v jazde po diaľnici D4, a následne po diaľnici D2. Odtiaľ smeroval k nákupným centrám, kde zišiel na jedno z parkovísk. Tam taktiež nereagoval na pokyny k zastaveniu vozidla a pokračoval v úniku.

👮‍♂️ Policajti ihneď zareagovali a jeden z nich vystúpil z vozidla, a bežal cez trávnatý porast k prenasledovanému vozidlu. Vodič naďalej výzvy na zastavenie vozidla nerešpektoval, a preto zasahujúci policajt použil hrozbu zbraňou. Unikajúce vozidlo sa mu napokon podarilo zastaviť aj za pomoci použitia donucovacích prostriedkov.

🍺 V rámci kontroly dychová skúška odhalila dôvod pokusu o únik vodiča, nakoľko skončila s pozitívnym výsledkom 1,02 promile. 62-ročný František z okresu Malacky bol prevezený na policajné oddelenie k vykonaniu potrebných úkonov.

⚖️ Poverený príslušník odboru dopravných nehôd mu vzniesol obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Obvinený je aktuálne v cele policajného zaistenia, kde čaká na súdne pojednávanie.

⚠️ Upozorňujeme vodičov, že jazdou pod vplyvom alkoholu ohrozujú seba a ostatných účastníkov cestnej premávky! Neriskujte život a zdravie nezodpovednou jazdou s alkoholom v organizme.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *