islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

OREZY DREVÍN Orezy drevín rastúcich na pozemkoch vo vlastníctve/v správe MČ BA-Vrakuňa zabezpečuje na základe aktuálnych majetk…

OREZY DREVÍN

Orezy drevín rastúcich na pozemkoch vo vlastníctve/v správe MČ BA-Vrakuňa zabezpečuje na základe aktuálnych majetkovo-právnych vzťahov MČ a magistrát hl. m. SR BA. Starostlivosť o dreviny na súkromných pozemkoch je povinný zabezpečovať ich vlastník, správca, prípadne nájomca.

Zamestnanci MČ priebežne zabezpečujú ich monitoring. Priamo na mieste sa vykoná ohliadka, vyhotoví sa zápisnica a fotodokumentácia. Nasleduje výzva na zjednaniu nápravy a upovedomenie o povinnostiach, ktoré vlastníkom vo vzťahu k pozemku zo zákona vyplývajú. V prípade neuposlúchnutia výzvy sa koná v zmysle príslušných zákonných ustanovení a platného VZN.

V prípade, že disponujete informáciami o neorezaných drevinách, nahláste nám takýto podnet cez portál www.odkazprestarostu.sk, alebo na Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva
(rastislava.mihokova@vrakuna.sk), kde sa najprv preveria majetkovo-právne vzťahy, t. j. kto je za dreviny na danom pozemku zodpovedný, a následne sa nariadi bezodkladné zjednanie nápravy.

Vaše podnety nám pomáhajú pri starostlivosti o zeleň, preto Vám za ne vopred ďakujeme.

Referát životného prostredia, verejnoprospešných služieb a odpadového hospodárstva

Autor správy, foto a správu publikoval MČ Vrakuňa – oficiálna stránka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *