islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Otvárame zrekonštruovaný kaštieľ v Čunove. Pozývame vás na Deň otvorených dverí 20.4.2024

👉 POZÝVAME VÁS NA DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V KAŠTIELI ČUNOVO

♻ Niekdajšiu ruinu sme premenili na unikátne ekocentrum. V sobotu 20.4.2024 vás pozývame na slávnostné otvorenie.

🔥 „To, čo tu uvidíte, je absolútne neporovnateľné s tým, ako to tu vyzeralo pred tromi rokmi. Kompletne zrekonštruovaná kultúrna pamiatka, interiér plný interaktívnych náučných expozícií či záhrada, kde spoznáte tajomstvá flóry Dunajských luhov,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

🌳 Čunovské environmentálno-vzdelávacie centrum sa nachádza na jedinečnom mieste a bude inštitúciou s medzinárodným presahom, aká dosiaľ v kraji nejestvovala. Bratislavská mestská časť Čunovo totiž leží pri hraniciach s Rakúskom i Maďarskom a zároveň na hranici Chránenej krajinnej oblasti Dunajské Luhy.

♻ Ekocentrum otvára bránu do prírody, prepája odborné a praktické aktivity v oblasti ochrany prírody a environmentálnej výchovy. Zameriavať sa bude aj na osvetu detí a mládeže. Zázemie poskytne organizáciám na ochranu prírody a podporí aj cezhraničný turizmus a ekoturizmus. Verím, že sa obnovený objekt spolu s areálom stane centrom života, oddychovou zónou a vytvorí atraktívne prostredie pre domácich i turistov.

👩‍👩‍👧‍👦 SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE PRE VEREJNOSŤ

Národná kultúrna pamiatka Kaštieľ v Čunove celkovou revitalizáciou dostala nielen nový vzhľad, dušu, ale aj obsah. To všetko si môžete prísť pozrieť už v sobotu 20. apríla 2024 od 9:30 do 17:00.

🍀 Počas otvorenia Ekocentra na vás čaká bohatý program, sprievodné podujatia, workshopy, tvorivé dielne zamerané na lužné lesy a Dunaj, animátori či kultúrne vystúpenia. Chýbať nebudú poznávačky prírodnín, ako aj prezentácia najväčších mýtov a hoaxov o životnom prostredí.

🎎 V rámci kultúrneho programu sa môžete tešiť na ekologicky zamerané predstavenia: Hru na odpadových vreciach, Divadlo o lovcovi plastov či Kompost story. Prejsť sa môžete aj malebnou záhradou, kde Bratislavská župa obnovila zeleň, vysadila stromy, kroviny, vybudovala biotopové jazierko, altánok či informačné panely.

Tešíme sa na vašu návštevu!

🇪🇺 Ekocentrum Čunovo vzniklo ako výsledok spolupráce slovenských, rakúskych a maďarských partnerov v rámci realizácie cezhraničných projektov Ecoregion SK-AT a Ecoregion SK-HU, podporených z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *