islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PENIAZE DO ZDRAVOTNÍCTVA Z PLÁNU OBNOVY NEMÔŽU SKONČIŤ IBA PRI BUDOVÁCH, TREBA MOTIVOVAŤ LEKÁROV ZOSTAŤ DOMA 🇸🇰 Na Slovensko sm…

PENIAZE DO ZDRAVOTNÍCTVA Z PLÁNU OBNOVY NEMÔŽU SKONČIŤ IBA PRI BUDOVÁCH, TREBA MOTIVOVAŤ LEKÁROV ZOSTAŤ DOMA

🇸🇰 Na Slovensko smeruje prvých 822 miliónov eur z Plánu obnovy. Vládny plán ich využitia v zdravotníctve je o investíciách výlučne do budov, vybavenia a IT sektora.
Tieto investície považujeme za potrebné, ale nemalo by to skončiť iba pri nich!

Monika Kolejáková – lekárka a tímlíderka KDH pre zdravotníctvo:
👉 Nemocnice nutne potrebujú rekonštruovať a modernizovať, ale investovať iba do betónu, keď napríklad ambulantný primárny kontakt lekára s pacientom tiká ako časovaná bomba, je nevyužitá príležitosť.

👉 Pri investíciách z Plánu obnovy sa, žiaľ, nevyužíva možnosť systémovo sa zameriavať na dôstojnú výmenu lekárov v dôchodkovom veku, ktorých nemá kto nahradiť. Načo nám budú nové ambulancie, keď už v tých starých nemá kto robiť?

✅ Do zdravotníctva má ísť z Plánu obnovy celkovo 1,1 miliardy eur. V takomto obrovskom balíku by mali byť aj projekty, ktoré budú motivovať zdravotníkov zostať na Slovensku. Poskytnime im napríklad lepšie možnosti vzdelávať sa (investovať napr. do univerzitných nemocníc a do vytvorenia zázemia pre vedu, vzdelancov aj študentov) a aj takto im ukážme, že nemusia odísť do zahraničia.

Ak sa má totiž z Plánu obnovy úspešne obnovovať to, čo zlyhalo, mali by sa popri avizovaných projektoch peniaze vložiť aj do tých s pridanou hodnotou.

👉👉 Pozrite su celé stanovisko tu: kdh.sk/prve-peniaze-z-planu-obnovy-investovat-iba-do-budov-v-zdravotnictve-je-omyl-musi-v-nich-mat-kto-robit-tvrdi-kdh/


Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *