islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Banskobystrický samosprávny kraj’s post

POČAS NOCI MÚZEÍ A GALÉRIÍ SPOJÍ BANSKÚ BYSTRICU A ZVOLEN HISTORICKÝ VLÁČIK

Ponorte sa do nevšednej 🌠 večernej atmosféry expozícií, nazrite do nepoznaných zákutí a prevezte sa dobovým 🚂 vlakom. Jubilejná 2️⃣0️⃣ Noc múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene prichádza v Banskobystrickom samosprávnom kraji s lákavým programom.

Do siedmich kultúrnych stánkov a Zabudnutého pivovaru vám bude stačiť jedna vstupenka, tá poslúži aj ako lístok na historický vlak, ktorý bude premávať medzi Banskou Bystricou a Zvolenom.

Prehliadky, workshopy, kvízy, divadelné predstavenia či koncerty odštartujú o 16:00 hod. a potrvajú do 23:00 hod.

💬 „Program je v túto noc nastavený tak, aby mohli návštevníci nahliadnuť aj do „skrytých komnát“, do ktorých sa počas roka nepozrú. Cieľom je priblížiť ľuďom dôležitosť a význam takýchto inštitúcií pri ochrane kultúrneho a prírodného dedičstva. Veľkou výhodou je jednotná vstupenka, s ktorou môžete za pár hodín navštíviť hneď niekoľko expozícií, nazbierať veľa poznatkov a zážitkov a atraktívnym bonusom je jazda historickým vlakom,“ povedal riaditeľ Odboru kultúry Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Peter Černek.

💬 „Múzeá a galérie sú nielen strážcami našej histórie a kultúrneho dedičstva. Vnímam ich aj ako priestor pre stretávanie sa, budovanie komunity, dialóg. Ja osobne si odnášam silný zážitok z každej takejto návštevy. Pozývam preto všetkých využiť túto jedinečnú príležitosť a vidieť naše múzeá a galérie celkom inak, ako po zvyšok roka,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter.

Praktická jednotná vstupenka dostane návštevníkov nielen na všetky produkcie, MHD a historický vlak, ale aj do súťaže. Na zaradenie do žrebovania o zaujímavé ceny stačí počas podujatia nazbierať štyri pečiatky za vstupy.

🎫 Predpredaj vstupeniek na podujatie je spustený v zapojených múzeách, galériách a v Informačnom centre v Banskej Bystrici. Preprava dobovým vlakom bude možná len s vopred zakúpenou vstupenkou a vstupenku zároveň nebude možné zakúpiť si na železničných staniciach ani priamo vo vlaku. Vstupenka bude platiť len 18. mája 2024, odchody historického vlaku zo Zvolena (osobná stanica) smerom do Banskej Bystrice budú o 15:35 a 19:30, z Banskej Bystrice (hlavná stanica) bude vlak smerom do Zvolena odchádzať o 17:15 a 20:55.

Mesto Banská Bystrica
Stredoslovenské múzeum
Stredoslovenská galéria / Central Slovak Gallery
Múzeum SNP
Literárne a hudobné múzeum v Banskej Bystrici


Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *