islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Banskobystrický samosprávny kraj’s post

KRAJ OCENIL OSOBNOSTI, KTORÉ PRISPELI K ROZVOJU KULTÚRY

👏 Ocenenie a poďakovanie výnimočným ľuďom, ktorí sa podieľajú na šírení a rozvíjaní kultúry v Banskobystrickom kraji. To je cieľom ocenenia s názvom Kvet kultúry a umenia, ktoré patrí medzi významné podujatia kraja. Ocenenie v podobe plastiky bieleho šafranu si tento rok prevzali štyria jednotlivci a jeden umelecký kolektív:

🎖 režisér Ľuboslav Majera
🎖 múzejníčka Katarína Konečná
🎖 spisovateľ, poet, aforista, glosátor Ondrej Kalamár
🎖 tanečník, choreograf, scenárista a režisér scénických programov Igor Kovačovič
🎖 zmiešaný mužsko-ženský spevácky zbor Cantus Monte Regis z Novej Bane.

„Ocenili sme osobnosti a výkony, ktoré majú korene v našom kraji, ale aj ho presahujú, ktoré uchovávajú kultúrne a umelecké dedičstvo živou formou, ktorých profesionálny výkon sa im stal poslaním, a my sme im za to vďační,“ uviedol predseda BBSK Ondrej Lunter.

Po rokoch odmlčania Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom odboru kultúry opäť v roku 2022 vrátil na kultúrnu scénu významné podujatie Kvet kultúry a umenia ako vyjadrenie poďakovania a uznania výnimočným ľuďom, ktorí sa podieľajú na šírení a rozvíjaní kultúry v kraji

🌷Symbolom ocenenia je biely šafran. Ten patrí k najdrahším koreninám sveta, pozitívne vplýva na stabilitu duševného zdravia a nálady. Sú to paralely, ktoré spájajú jeho účinky s účinkami, ktoré navodzuje umenie a kultúra.

#kultura #kvetkulturyaumenia2023 #bbsk #stredneslovensko


Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *