islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🐛 Naše nové Centrum ekovýchovy s lesníckym arborétom vracia deťom kontakt s prírodou!

V Mestské lesy v Bratislave, konkrétne v rekreačnom areáli Kamzík, vzniklo Centrum ekovýchovy, ktoré bude slúžiť ako zázemie pre kurzy na poznávanie našej starej dobrej bratislavskej prírody. Jeho súčasťou je priestor pre prednášky, infocentrum a tiež fantastické lesnícke arborétum, kde veľké a malé deti môžu spoznávať rôzne veľké a malé druhy stromov a kríkov. Tento vynikajúci projekt vznikol v rámci programu INTERREG spolu s mestom Viedeň a o.z. Daphne – Inštitútom aplikovanej ekológie a financovaný z eurofondov.

🎉 Príďte už túto sobotu na slávne a veselé Otvorenie Centra ekovýchovy na Kamzíku! Čaká vás pestrý lesný program 🙂

A otvorením sa príbeh nového Centra ekovýchovy, pochopiteľne, len začína. Ide o jeden z najväčších projektov Mestských lesov, ktorý otvára roky uzavretý areál a lesnícke arborétum verejnosti. Kurzy pre školy a verejnosť, ktoré tu budete môcť zažiť, sa budú týkať tém ako je starostlivosť o les, chovanie včiel, spoznávanie drevín, živočíchov (netopiere, žaby, plazy, dravce či sovy) a myšlienok podpory biodiverzity v dotyku vzácneho prírodného územia hlavného mesta. V máji sú na programe napríklad aj kurzy včelárstva pre začiatočníkov. Kurzy a prírodné aktivity na mieru si môžete dohodnúť s našimi lesnými odborníkmi a odborníčkami info@mlba.sk.
🌳🌳🌳🌳🌳
Len pár krokov od samotného Centra ekovýchovy je fantastické viac ako 100-ročné obnovené lesnícke arborétum, kde veľké a malé deti môžu spoznávať rôzne veľké a malé druhy stromov a kríkov. V arboréte sa zachovalo viacero vzácnych drevín ešte z pôvodnej výsadby koncom 19. a začiatkom 20. storočia. Nájdete tu napríklad cyprušteky, jedľu bielu, smrekovec opadavý, duglasku tisolistú či niekoľko krásnych starých tisov, mnoho tradičných listnatých stromov, veľkou raritou je napríklad borovica limbová, či vzácna cryptomeria japonská. Ak sa tu práve nekonajú kurzy environmentálnej výchovy, areál arboréta je pre verejnosť prístupný cez víkend od 10:00 do 18:00 a počas pracovných dní od 13:00 do 18:00.

📸 Marek Velček


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *