islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🏗️ Na Muchovom námestí staviame už šieste poschodie bytového domu so 103 mestskými nájomnými bytmi!

Rozvoj mestského nájomného bývania v Bratislave musí byť jednou z priorít. Preto dostupnosť bývania riešime systematicky:
✅ rekonštruujeme rokmi zanedbané mestské byty
✅ zaviedli sme nové pravidlá spolupráce s developermi, ktoré zabezpečia férovú výstavbu v prospech Bratislavčaniek a Bratislavčanov
✅ a aktuálne máme rozpracované projekty na výstavbu ďalších bytových domov s viac ako 400 nájomnými bytmi
Za to všetko patrí veľká vďaka kolegyniam, kolegom a viceprimátorke @LAP.

A čo je konkrétne nové na Muchovom? Aktuálne tu zhotovujeme steny na šiestom poschodí, na prízemí prebieha výstavba nosných priečok a múrov, robíme na technických rozvodoch a zateplení a osoadené sú tu aj vzorové okenné výplne. Pôvodne tu mal vzniknúť projekt komerčného bývania súkromného developera. To sa nám však podarilo zvrátiť, vďaka čomu tu vzniká mestské nájomné bývanie aj kvalitný verejný priestor. Staviame tu osempodlažný bytový dom s úžitkovou plochou 5 030 m2, ktorý bude pozostávať z 52 klasických nájomných bytov a 51 náhradných nájomných bytov pre reštituentov. V parteri bytovky ožijú prevádzky a naokolo vytvoríme kvalitný verejný park, ktorý bude slúžiť všetkým – na oddych, stretávanie sa a určite aj na rôzne komunitné aktivity.

Postupne sa tu zhotovuje hrubá stavba, ktorej ukončenie je naplánované na október 2024 a v marci 2025 je naplánované odovzdanie diela. V druhej etape projektu s druhou bytovkou pribudne ďalších približne 50 nájomných bytov a tiež dvojpodlažné parkovisko pod bytovým domom.

Stavba je spolufinancovaná z dotácie Ministerstva dopravy SR a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

📸 Marek Velček

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *