islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🪴 Nový dizajn kvetináčov skrášľuje Dunajskú ulicu

Spolu s Metropolitný inštitút Bratislavy aj naďalej pokračujeme vo vylepšovaní našich ulíc a verejných priestorov. Keďže výsadba do terénu vzhľadom na existujúce inžinierske siete nie je vždy možná, alebo nie je možná hneď, stromy niekedy vysádzame aj do špeciálnych veľkokapacitných kvetináčov. Tie vieme v prípade neskoršej trvalej výsadby do zeme presunúť na iné miesto. Postupne však zlepšujeme aj samotné kvetináče, ktoré používame. Pred nedávnom sme umiestnili 5 kusov s úplne novým dizajnom a vylepšenými vlastnosťami na Dunajskej ulici, vďaka čomu bude táto ulica nielen krajšia, ale aj zelenšia. Do kvetináčov sme tu vysadili viackmenné stromy – druh albízia voňavá, rôzne trvalky a postupne pridáme aj letničky.

A čím sa vlastne nový typ kvetináčov líši od toho “pôvodného”?

✅ Majú špeciálny vyberateľný vak, vďaka ktorému bude následné presadenie stromov z kvetináčov do zeme jednoduchšie, a teda aj bezpečnejšie pre stromy. Vak znižuje riziko nielen poškodenia drevín, ale aj samotných kvetináčov.

✅ Nové kvetináče sú odolnejšie, vyznačujú sa vyššou tuhosťou nosnej konštrukcie, vďaka čomu je manipulácia a presun pomocou mechanizmov jednoduchší.

✅ Nový dizajn, s kónickým zúžením ku spodku, svojimi organickejšími líniami pôsobí odľahčene a ušľachtilejšie.

✅ Budeme ich používať v dvoch farebných variantoch tak, aby harmonicky ladili s okolím – v prípade dlažby to bude béžová farba, pri asfaltovom povrchu antracitová.

Dizajn nových kvetináčov vychádza z pripravovaného materiálu Princípy a štandardy kvetináčov, ktorý bude definovať, ako majú nádoby na výsadbu vo verejnom priestore vyzerať a kde sa majú rozmiestňovať.

📷 Marek Velček

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *