islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislavská arcidiecéza’s post

2 ROKY VOJNY NA UKRAJINE

🔹Bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko vo štvrtok v bratislavskej Katedrále sv. Martina počas svätej omše prosil za tých, ktorí pomáhajú utečencom z Ukrajiny a tých, ktorých rán sa dotýkajú, dotýkali a budú dotýkať. Mons. Haľko pri svätej omši prosil, aby ich Pán pri tom viedol a zahrnul všetkými potrebnými milosťami a požehnaniami.

🙏🏼 “Vďaka za vaše svedectvo, že Ježišovo slovo sa stáva skutkom cez vaše ruky, tvorivosť a odbornosť a to čo je nenahraditeľné, cez vašu skúsenosť. Niet väčšieho svedectva ako konať, dotknúť sa rán a bolestí,” zdôraznil.

👤 Žiadna fotografia, žiadny film, žiadna kamera podľa neho nesprostredkuje takú skúsenosť, ako byť priamo na čiare, na hranici, cez ktorú utekajú nevinní ľudia pred vojnou.

🛑“Vidím medzi vami viacerých, čo ste tam boli tiež a boli sme tam aj spolu,” povedal a pokračoval: “Vidím dve ženy s malými kufríkmi, ako sa blížia z ukrajinskej časti a prejdú na slovenskú. Prejdú cez čiaru a rozplačú sa. Začnú vzlykať, lebo tam, keď musia odísť zo svojej krajiny, lebo ich niekto iný donútil, im dôjde aká hrozná, nezmyselná, ťažká a neistá je ich situácia. Plačú a idú do neznámej krajiny, kde nevedia, čo bude,” uviedol bratislavský pomocný biskup, podľa ktorého môžeme brať túto scénu ako hlboko otriasajúci zážitok, ale upozornil, že nestačí ustrnúť pri konštatovaní tejto situácie.

#abuba #bratislavskaarcidieceza

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavská arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *