islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislavský kraj’s post

🎖NAŠE EKOCENTRUM V ČUNOVE JE DRŽITEĽOM PRESTÍŽNEJ PREZIDENTSKEJ ZELENEJ PEČATE

🍀 Nové Ekocentrum v Čunove navštívila prezidentka SR Zuzana Čaputová: „Som nadšená úspešnou rekonštrukciou budovy, za ktorú som udelila Prezidentskú zelenú pečať. Tú udeľujeme výnimočne stavbám a rekonštrukciám obnovy verejných budov, ktoré splnia náročné kritériá. Táto budova ich splnila a potvrdila ich aj svojím účelom a to ekovýchovou.“

🍀 Bratislavský kraj schátraný kaštieľ komplexne zrekonštruoval a zrevitalizoval aj záhradu. V budove sa nachádza interaktívna náučná expozícia zameraná na rôzne oblasti prírodného dedičstva regiónu.

🍀 „Som hrdý na to, že sme národnú kultúrnu pamiatku zrekonštruovali a zriadili tu niečo čo v kraji a na Slovensku absentovalo. Ocenenie Prezidentskej zelenej pečate je ocenenie úsilia, ktoré sme do tohto projektu vložili. Na Slovensku zatiaľ neexistuje budova podobného typu, ktorá by pečať získala a ani takéto centrum. Vytvorili sme niečo nové, v podstate multifunkčný priestor v oblasti environmentálneho vzdelávania a výchovy,“ ozrejmil predseda BSK Juraj Droba.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *