islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislavský kraj’s post

🚋 OD PONDELKA BUDÚ OPÄŤ PREMÁVAŤ ELEKTRIČKY NA ZLATÉ PIESKY

Stavebný ruch na Vajnorskej električkovej radiále v týchto dňoch vystriedali technicko-bezpečnostné jazdy električiek. Po ich vykonaní Dopravný podnik Bratislava v pondelok 27.mája obnoví premávku električkovej linky 4 na Zlaté Piesky. Do konca júna sa ešte budú realizovať dokončovacie práce, ktoré nebránia bezpečnej prevádzke električiek.

„V Bratislavskom kraji za posledné roky sledujeme enormný nárast individuálnej automobilovej dopravy. To spôsobuje nielen kolóny, ale aj znečistenie ovzdušia. Riešením je podpora koľajovej dopravy, a to železničnej aj električkovej. Ak chceme motivovať ľudí, aby cestovali verejnou dopravou, mala by byť komfortná a atraktívna. Projekt vajnorskej električkovej radiály je jedným z takých, vďaka ktorým dokážeme pritiahnuť ľudí do verejnej dopravy. Bratislavský samosprávny kraj ako špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy efektívne manažuje administratívne procesy tak, aby stavba napredovala čo najrýchlejšie,“ vyhlásil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Na úseku Jurajov dvor – Zlaté Piesky sa vymenili 4 kilometre koľají, v predchádzajúcich dňoch sa už zrealizovalo aj ich podbitie, zváranie a brúsenie. Vďaka tomu budú môcť električky na Vajnorskej radiále premávať rýchlejšie a bezpečnejšie, čo sa odzrkadlí aj na komfortnejšej jazde pre cestujúcich. V týchto dňoch sa dokončuje osádzanie bokovníc, obrubníkov a prídlažby.

Nástupištia na zastávkach sú oproti stavu pred modernizáciou vyvýšené pre pohodlnejšie nastupovanie a vydláždené bratislavskou dlažbou. Na zastávkach Jurajov dvor a Vajnorská ostáva doplniť sklo do prístreškov a elektronické informačné tabule.

K finálnemu stavu sa blížia aj zastávky Shopping Palace a Zlaté piesky, vrátane obratiska. Na prestupnej zastávke Zlaté Piesky vznikne po dokončení zelený prístrešok s rozchodníkom na ploche 57 m2.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *