islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from BROZ – ochranárske združenie’s post

FREE FLOW CONFERENCE 2024 – tento týždeň sme sa zúčastnili v zostave BROZ, Výskumný ústav vodného hospodárstva / VÚVH a Ministerstvo životného prostredia SR konferencie, kde sa stretli stovky odborníkov z celého sveta so zameraním na zlepšovanie vodného režimu riek a riečnych ramien, odstraňovanie migračných bariér, monitoring rýb či implementáciu smerníc.
Prezentovali sme naše opatrenia a spoluprácu v oblasti simulovaných záplav, obnovy vodného režimu riečnych ramien a aktivity spoločného projektu LIFE Living Rivers. So spriatelenými organizáciami z Rakúska a Holandska sa nám podarilo dohodnúť spoluprácu v podobe organizácie spoločných vzdelávacích aktivít – študijných ciest a workshopov.
Program bol nabitý. Dva dni plné odborných prednášok v piatich paralelných tematických sekciách. A k tomu príhovory a motivačné prednášky hlavných rečníkov, prezentácie plagátov, workshopy, vzájomné diskusie, premietanie filmu Dambusters (https://damremoval.eu/dambusters-documentary/), výstava fotografií, slávnostné vyhlásenie súťaže Dam Removal Europe Award a mnoho ďalších sprievodných aktivít.
Tretí deň si účastníci vyberali celodennú exkurziu z piatich rôznych možností. My sme sa pozreli na revitalizačné aktivity od prameňa až po ústie na dvoch lokalitách, kde sme sa dozvedeli o snahách zameraných na zlepšenie vodného režimu riek a migračného potenciálu pre ryby, ktorým sa tu miestne organizácie venujú v rámci rôznych projektov posledných 30 rokov.
Abstrakty príspevkov je možné stiahnuť na stránke konferencie: https://freeflowconference.eu/

#freeflowconference #livingrivers #LIFE_DunajskeLuhy


Autor správy, foto a správu publikoval BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *