islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Juraj Šeliga’s post

Odpustite mi tvrdosť, ale veľmi ma nahnevalo, že Richard Sulík neprišiel na vládu, kde sa riešia ceny energií. Pri všetkej úcte, demisia (ne)demisia stále je minister, ktorý mal už mesiace pripraviť plán na boj s cenami energií.

Všetci politici (či opozícia alebo koalícia) budeme mať čo robiť, aby sme zastropovali ceny energií. Richard Sulík dnešným prístupom, žiaľ, ukázal, že mal iné priority.

Nepochopiteľné. Môže mať akékoľvek vzťahy s Igorom Matovičom, ale toto je predsa niečo, čo presahuje tento spor. Netuším, kde je Richard Sulík, ale dnes mal sedieť na vláde, vysvetľovať (aj) verejnosti, čo pripravil. Pretože, žiaľ, aj laikovi je zrejmé, že tá slávna “road map” regulácie, ako o nej hovoril Richard Sulík, je “slepá” bez ciest, riek a pohorí.

Mimochodom – pamätáte si na kritiku Mareka Krajčiho alebo Vlada Lengvarského pri pandémii… Teraz je (zatiaľ!) počuť zvláštne nekritické ticho.

Je evidentné, že budeme musieť siahnuť po tvrdých riešeniach, ale je neprípustné, aby ľudia platili pomaly o 200% viac za energie. Verím, že bez ohľadu na stranícke tričko tu každý musí vidieť občana na prvom mieste.

Stropovanie cien energií, tvrdé rokovania s akcionármi a rovnako solidarita s partnermi v rámci EÚ. Štát sa nebude a nesmie nečinne prizerať, ako niekto vyrába za “40 eur” a predáva za “1000 eur”.


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *