islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Košická arcidiecéza’s post

Stretnúť sa, spoznať sa, povzbudiť sa a koordinovať sa, takto by sa dal zhrnúť cieľ stretnutia lídrov laických a apoštolských spoločenstiev Košickej arcidiecézy, ktoré sa konalo v sobotu 18. mája v Košiciach. Podujatie sa konalo z iniciatívy Mons. Petra Rusnáka, predsedu Rady pre laické a apoštolské hnutia pri KBS a diecézneho biskupa Mons. Bernarda Bobera.

Na úvod sa účastníci stretli v Kostole sv. Antona Paduánskeho, kde sa stretnutie začalo svätou omšou. Pri nej sa arcibiskup Bober prehovoril lídrom, aby boli nositeľmi svetla a soľou medzi ľuďmi a vyzval ich k službe vo farnostiach, z ktorých vychádzajú. Okrem toho sú podľa arcibiskupa laici povolaní účinne pôsobiť aj na miestach, kde kňaz nie je prítomný. Ich žitá viera v bežných situáciách je často sama o sebe najlepšou kázňou a evanjelizáciou. Vladyka Peter Rusnák zase poukázal na to, že nie počty členov spoločenstva, či množstvá aktivít sú rozhodujúce, naopak, vždy je dôležitá kvalita a sila svedectva. Vytrvalá práca po malých kúskoch tiež prináša svoje ovocie.

Samotné stretnutie prebiehalo v Aule sv. Košických mučeníkov na Teologickej fakulte v Košiciach. Po príhovoroch biskupov nasledovala diskusia k podnetom lídrov a odpovede na otázky účastníkov. Ako uviedla jedna z organizátoriek stretnutia, Adriana Čurajová, stretnutie bolo veľmi dôležité pre všetkých: „Zúčastnili sa zástupcovia 40 rôznych hnutí a spoločenstiev, ktoré pôsobia v našej arcidiecéze a teším sa, že kopírovali každú vekovú skupinu veriacich. Boli tu eRkári pracujúci s deťmi, bolo veľa spoločenstiev, ktoré pracujú s mladými, bolo veľa spoločenstiev rodinných a spoločenstvá, ktoré zahŕňajú väčšinou dôchodcov a starších ľudí. Prierezovo sme tak obsiahli naozaj celý život človeka. Je to dôležité, aby sme o sebe vedeli a aby sme dokázali možno ľudí v spoločenstve posúvať aj ku iným, ktorí pracujú s inou cieľovou skupinou a majú inú charizmu.“

Stretnutie malo úspech a lídri takto založili spoločnú platformu, na ktorej môžu do budúcna fungovať. Podľa organizátorov toto stretnutie určite nebolo posledné a podľa potreby sa bude v budúcnosti opakovať.

Autor správy, foto a správu publikoval Košická arcidiecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *