islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

V JEDEN DEŇ OSLÁVILA SVOJE STÉ NARODENINY I MENINY

V našom meste do dnešného dňa žilo šesť obyvateľov, ktorí majú sto a viac rokov. Vekovú prevahu majú najmä ženy. Jedna má 101 rokov, ďalšie dve 102 a jedna 104 rokov. Dvaja muži, ktorí prekročili úctyhodnú vekovú hranicu, majú zhodne po 💯 rokov.

Dnes k nim všetkým pribudla ďalšia storočná jubilantka. Rodáčka z Predajnej sa narodila v rovnaký deň, kedy oslavuje aj svoje meniny. Anna Bobáková vychovala s manželom dvoch synov. Aj keď je už 28 rokov vdovou, radosť jej robí šesť vnúčat a sedem pravnúčat.

👍 „Recept na dlhovekosť je jednoznačne skromnosť vo všetkom, či už ide o slová, jedenie a pitie. Viete, všetko je v živote potrebné, ale len do určitej miery. Veľa som v živote pracovala, najskôr v zdravotníctve, potom, až do dôchodku, v Petrocheme Dubová. Do 95 rokov som žila sama v obci Predajná, dnes už potrebujem aj pomoc iných,“ poznamenala Anna Bobáková.

Už takmer päť rokov býva v Zariadení pre seniorov Jeseň, kde trávi rada čas i v spoločnosti ostatných klientov. Napriek tomu, že zrak jej neslúži už najlepšie, stále si, aj keď pomaly, rada zájde na bohoslužbu do Kostola sv. Michala archanjela, známeho pod názvom Modrý kostolík.

Oslávenkyni želáme všetko najlepšie, najmä však veľa zdravia. 💐


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *