islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

DETSKÉ IHRISKÁ MAJÚ SLÚŽIŤ TÝM NAJMENŠÍM, NIE VANDALOM

Neoddeliteľnou súčasťou života malých Banskobystričaniek a Banskobystričanov sú detské ihriská. V meste ich máme 8️⃣3️⃣. Okrem toho je tu aj 6️⃣0️⃣ pieskovísk. Staráme sa i o ďalších 2️⃣7️⃣ detských ihrísk, ktoré patria materským školám v zriaďovateľskej pôsobnosti nášho mesta.

V súčasnosti sa zameriavame na výmenu zastaralých herných prvkov, aby boli pre ich malých užívateľov bezpečné. 👶 Vlani bolo celkovo osadených 22 nových prvkov. Vymenené boli aj zničené odpadkové koše a poškodené tabule s prevádzkovým poriadkom.

👉 V tomto roku sa, okrem iného, uskutočnila komplexná údržba detského ihriska na Rudohorskej ulici. V pláne je i výmena starých a opotrebovaných herných prvkov za nové na troch detských ihriskách, a to na ulici Trieda Hradca Králové 36-40, Slnečná 20 a Ružová.

❎ Na detských ihriskách sa stretávame aj s vandalizmom. Často sú poškodzované herné prvky a mobiliár. Ich oprava ide vždy na úkor možnosti financovania modernizácie ihrísk. Smutným javom je tiež odcudzenie popruhov na inkluzívnych hojdačkách, ktoré sú určené deťom s nepriaznivým zdravotným stavom. Bez týchto popruhov sú, žiaľ, hojdačky nefunkčné. ❎

V prípade, ak sa vyskytne na detskom ihrisku akýkoľvek prevádzkový problém alebo je jeho areál znečistený, kontaktujte Záhradnícke a rekreačné služby mesta, ako prevádzkovateľa detských ihrísk, na ☎️ číslach 048/285 18 11 a 048/285 18 13, alebo 📧 na adrese sekretariat@zaaresbb.sk.

Informovať môžete aj našich kolegov na oddelení odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev na 📞 čísle 048/433 04 53, príp. na 📧 adrese maria.lovassova@banskabystrica.sk.

Zoznam mestských detských ihrísk a pieskovísk nájdete tu ➡
https://www.banskabystrica.sk/zivot-v-meste/odpadove-hospodarstva-verejne-priestranstva-a-sluzby/mestske-detske-ihriska/.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *