islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

VOĽNÉ PÓDIUM AJ TENTOKRÁT LÁKA NA KVALITNÚ HUDOBNÚ PRODUKCIU

V rámci Banskobystrického kultúrneho leta nemôže v našom meste chýbať obľúbený hudobný festival. Do projektu, ktorý dáva priestor najmä umelcom s vlastnou autorskou tvorbou i autorskými úpravami, sa tento rok prihlásilo 27 záujemcov. Vybraných bolo 14. 📆 Ich tvorbu si môžete na najkrajšom slovenskom námestí vypočuť od 4. do 6. augusta 2023.

Prvýkrát v histórii festivalu sa počas 4. ročníka predstaví hip-hopová crew, hudobné vydavateľstvo Cash sound records, ktoré pôsobí v Banskej Bystrici a našom regióne už niekoľko rokov. 👨‍🎤 Na pódiu sa so svojimi vlastnými trackmi odprezentuje až päť raperov.

Piatkový program otvorí gitarista, ktorý sa venuje štýlu fingerstyle, Radovan Uhler. Alternatívna kapela Éter zasa predstaví svoju tvorbu, ktorú nazýva atmosféricko-teatrálno-nežnou.

Súčasťou festivalu bude aj alternatívny rock a pop, hard rock, folk, dance rock a dokonca i džez. Predstaví sa známa kapela Adalbert, Rado One, Škridle, a tiež seXy papučky, ktoré sú známe pod názvom Unisex. 🎤 Na Námestí SNP zahrá aj hardrocková kapela Elis, ďalej gitarista Miloš Kondáč, Roman Buhovecký a rodinná kapela Dovalovci.

Trojdňové podujatie uzavrú koncerty známych slovenských kapiel. Tešiť sa môžete na multižánrovú skupinu Darkness Positive, ktorej tvorba vychádza z džezu. Voľné pódium ukončí v nedeľu večer ikona slovenského reggae, Medial Banana.

Všetkých vás srdečne pozývame na jedinečný hudobný festival. 👍


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *