islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

DEŇ ZEME OSLÁVIME ČISTENÍM PODLAVICKÝCH VÝMOĽOV

Od roku 1970 patrí 2️⃣2️⃣. apríl Dňu Zeme. Jeho cieľom je, aby sme si pripomenuli našu závislosť od prírodného bohatstva, ktoré nám Zem dáva. A zároveň si uvedomili, že prírodné zdroje nie sú nevyčerpateľné. Preto je potrebné venovať sa otázkam ochrany životného prostredia, ako aj zachovania biodiverzity pre budúce generácie.

V spolupráci so spoločnosťou Detox.sk, s.r.o., organizujeme v stredu, 📆 24. apríla 2024 o 9:00 hod. brigádu za účelom zveľadenia životného prostredia na území mesta. Tento rok sa podujatie uskutoční v mestskej časti Podlavice, kde budeme čistiť a upratovať Podlavické výmole. Lokalitu sme v rámci Dňa Zeme čistili spolu s organizáciami zameranými na environmentalistiku aj pred siedmimi rokmi.

Podlavické výmole sú dnes ukážkou rozsiahlej erózie pôdy po premene lesa na poľnohospodárske pozemky v 17. a 18. storočí i príkladom úspešného zalesnenia zdevastovanej plochy. Územie bolo pred 26 rokmi vyhlásené za chránený areál. Miesto, ktoré je názornou ukážkou významu lesníctva pre ochranu krajiny a život človeka, je súčasne zaradené medzi externé expozície Lesníckeho skanzenu vo Vydrovská dolina pri Čiernom Balogu.

Deň Zeme si pripomenú aj v susednom Mesto Zvolen. V piatok, 📅 26. apríla sa na tamojšom Námestí SNP uskutoční podujatie pre všetkých, ktorým nie je jedno, v akom stave sa nachádza príroda. O 12:00 je na programe diskusia s pracovníkmi karanténnej stanice – KS Zvolen, ktorú prevádzkuje naše mesto. 🐕 Ak budete v tom čase vo Zvolene, nenechajte si ju ujsť.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *