islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Michalovce – srdce Zemplína’s post

ZEMPLÍN POP 2024 S REKORDNOU ÚČASŤOU 🎼

🎼 🎸 Rekordná, najväčšia na Slovensku a plná hudobných expertov. Takéto prívlastky sú spojené s 22. ročníkom celoslovenskej súťažnej prehliadky hudobných talentov Základných umeleckých škôl (ZUŠ) s názvom Zemplín POP 2024. Konala sa v utorok 16. apríla v mestskom kultúrnom stredisku a mladých hudobníkov prišiel podporiť aj primátor mesta Miroslav Dufinec.

🎼 🎹 Organizátorom súťaže je michalovská ZUŠ na Štefánikovej ulici. S účasťou 37 ZUŠ, 23 hudobných skupín a 94 spevákov, sa Zemplín POP 2024 stáva najväčšou udalosťou svojho druhu. Mladé talenty hodnotili špičkoví hudobníci a absolventi renomovaných hudobných škôl. Medzi členmi poroty bola speváčka a hudobná pedagogička MgA. Simona Fedorková, PaedDr. Beatrix Tarcaliová a Róbert Hvostaľ, manažér AirPop Recording Studio a renomovaní hudobníci ako Ján Kopčák MA, Mgr. art Matúš Pavlík a Mgr. art Oliver Szigeti. V porote hodnotiacej hudobné skupiny bol aj František Balogh, ktorý v nej zasadá už od začiatku súťaže.

🎖🎼 Vo veľkej konkurencii sa žiaci ZUŠ Michalovce nestratili. Kapela Happy New, ktorú pripravoval pedagóg Mgr. Attila Balogh, sa umiestnila vo vekovej kategórii do 15 rokov v bronzovom pásme a spevák tejto skupiny Matej Gamráč získal cenu za spevácky výkon. V kategórii spev do 20 rokov získala strieborné pásmo Aneta Žužová z triedy Mgr. Mileny Bančejovej.

Ďakujeme týmto mladým hudobníkom za reprezentáciu nášho mesta, ako aj organizátorom a ich partnerom za realizáciu krásneho podujatia.
Už teraz sa tešíme na budúci ročník 😊.

Viac informácií vrátane celkového umiestnenia nájdete na stránke 👇
https://www.michalovce.sk/sk/aktualita/zemplin-pop-2024-s-rekordnou-ucastou

Základná umelecká škola- ZUŠ Michalovce
Msks Michalovce
Miroslav Dufinec – primátor mesta Michalovce
#michalovce #msksmi #zusmichalovce #zemplinpop2024 #kulturamichalovce


Autor správy, foto a správu publikoval Michalovce – srdce Zemplína on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *