islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR’s post

MINISTER TAKÁČ A PREMIÉR FICO OCENILI SLOVENSKÝCH VINÁROV 🍇🇸🇰

Slovenská produkcia vína nie je o kvantite, ale v mnohých prípadoch najmä o kvalite.
Dôkazom toho je nedávny úspech slovenských vín na 30. ročníku prestížnej medzinárodnej súťaže VINALIES INTERNATIONALES 2024, ktorá sa konala v marci vo francúzskom Cannes. V slepej degustácii súťažilo 2927 vzoriek vín a destilátov od 636 výrobcov z 38 krajín sveta. Zo Slovenska malo zastúpenie až 198 vín od 37 výrobcov. Slovenskí vinári si z Cannes odniesli 7️⃣4️⃣ medailí, pričom tri zo slovenských vín sa stali víťazmi svojich kategórií 🥇🥇🥇

Minister Richard Takáč za účasti predsedu vlády Roberta Fica pozval zástupcov ocenených vinárstiev na spoločné stretnutie, aby si uctil ich prácu a ocenil reprezentáciu slovenského vinárstva odovzdaním ďakovných listov 🤝
Ministerstvo pôdohospodárstva a celá vláda si uvedomuje zmysel práce vinárov a chce ju podporiť viac, ako tomu bolo doteraz.

📃 Na medzirezortnej úrovni začali rokovania na podporu a propagáciu vinohradníctva a vinárstva, ktorých výsledkom bude uzatvorenie memoranda o spolupráci.

💶 V rámci Programu rozvoja vidieka ministerstvo pripravuje výzvu zameranú na zvýšenie produkcie ovocia a zeleniny, vrátane podpory vinohradníctva s navýšenou alokáciou o 5 mil. eur, z aktuálnych 20 na 25 mil. eur.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *