islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR’s post

PREZENTÁCIA VYSOKÝCH ŠKÔL V NEW ORLEANS 🇺🇸

1️⃣7️⃣ verejných vysokých škôl sa tento rok zúčastňuje už na druhom prestížnom medzinárodnom veľtrhu pre vysokoškolské vzdelávanie 👍.

Na #NAFSA2024 je okrem predstaviteľov vysokých škôl prítomná aj delegácia rezortu školstva na čele s ministrom Tomášom Druckerom a štátnym tajomníkom pre vysoké školstvo Róbertom Zsemberom.

💪 Veľtrh NAFSA je jeden z najväčších svetových veľtrhov.
🇺🇸 Tento rok sa koná v New Orleans.
👍 Jednou z priorít Programového vyhlásenia vlády je lákanie a udržanie talentov. Práve táto výstava prináša priestor pre budovanie medzinárodných partnerstiev a mobilít v oblasti vysokoškolského vzdelávania.

📣Tomáš Drucker: „Medzinárodná účasť toho najlepšieho, čo doma máme je pre nás nesmierne dôležitá. Naše vysoké školy majú vo svojich radoch nespočetné množstvo talentov, ktoré sa neraz presadili medzi svetovou špičkou. A práve takéto príbehy a úspechy vysokoškolských učiteľov musíme prezentovať nielen doma, ale aj vo svete. Medzinárodné veľtrhy sú jednou z platforiem, kde môžeme svetu ukázať obrovský potenciál Slovenska.”

📣Róbert Zsembera: „Heslom tohtoročného veľtrhu je ‚Odolnosť, obnova a komunita‘, prostredníctvom ktorého sa organizátori snažia vyjadriť pochopenie pre všetkých tých, ktorí sú súčasťou medzinárodného vzdelávania. Z krajín, ktoré prichádzajú na veľtrh, sa stáva jedno spoločenstvo, ktoré prostredníctvom dialógu prispieva k internacionálnemu prostrediu. Vysoké školy tak vytvárajú silné partnerstvá, ktoré prispievajú ku vzdelanejšej globálnej spoločnosti.”

#planobnovy


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *