islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

VITAJTE DOMA!

🧑‍🚒 🚁 VITAJTE DOMA!

S radosťou oznamuje, že slovenský modul leteckého hasenia sa dnes popoludní šťastne vrátil z Rakúska. Naši hasiči dnes ukončili činnosti v lokalite Dolné Rakúsko, kde minulý týždeň vypukol rozsiahly lesný požiar, ktorý zasiahol plochu o rozlohe 115 hektárov.

Zo Slovenska bol na pomoc vyslaný vrtuľník MV SR s posádkou 6 zamestnancov Leteckého útvaru MV SR a 6 príslušníkov HaZZ z Modulu leteckého hasenia požiarov v prírodnom prostredí.

💬 Prácu zamestnancov a príslušníkov rezortu ocenil minister vnútra Roman Mikulec. „Som nesmierne hrdý na Letecký útvar MV SR a našich hasičov, ktorí opäť predviedli vynikajúcu prácu a potvrdili tak svoje kvality a profesionalitu. Aj vďaka ich pomoci sa požiar v Rakúsku podarilo po takmer týždni dostať pod kontrolu,“ povedal Roman Mikulec – minister vnútra SR.

🔥 Slovenskí hasiči počas dnešného dňa dohášali ohniská, ktoré sa nachádzali v neprístupnom teréne a mohli by sa ďalej rozšíriť vplyvom poveternostných podmienok. Počas dvoch dní v nasadení uskutočnili 57 zhodov pomocou bambi vaku, čo predstavuje 171 000 litrov vody zhodených na požiarisko.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *