islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo vnútra SR’s post

NÁVRAT 🇸🇰 HASIČOV Z GRÉCKA 🇬🇷

🚒 Slovensko vyslalo 19. júla na pomoc Grécku v boji s rozsiahlymi lesnými požiarmi tím 31 príslušníkov Hasičský a záchranný zbor. 🔥 Pomáhali v najviac postihnutých lokalitách ostrova Rodos.

🧑‍🚒 Domov sa dnes vrátilo 30 hasičov, jeden z vyslaných príslušníkov zostáva na mieste ako veliteľ nového záchranného tímu, ktorý vycestoval do oblasti a vystriedal pôvodný tím. Prepravu zabezpečil Letecký útvar MV SR.

👍 Slovenskí hasiči zaradení v module pozemného hasenia lesných požiarov GFFFV boli na Rodose prvým zasahujúcim zahraničným tímom.

Ich prácu komplikovala neustála zmena smeru a intenzita vetra a tiež vysoké horúčavy.

💬 „Mechanizmus Európskej únie pre civilnú ochranu, ktorého sme súčasťou, sa ukazuje ako kľúčový nástroj solidarity a spolupráce medzi členskými štátmi EÚ. Celkom 10 krajín vyslalo záchranné tímy do rôznych oblastí požiarmi postihnutej krajiny. Nesmierne si vážime vašu prácu a všetko vynaložené úsilie počas predchádzajúcich dní. Ďakujeme. Sme na Vás hrdí,“ povedal štátny tajomník MV SR Ľubomír Šablica.👏

💬 „Čelili ste náročným a život ohrozujúcim situáciám, zároveň mali dostatok síl, prostriedkov, techniky a hasiacej látky. Grécka strana požiadala o zotrvanie, prestriedanie príslušníkov modulu GFFFV, nič lepšie si ako pozitívnu spätnú väzbu vašej práce priať nemôžem. Ďakujeme Vám,“ povedal prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

📷 Tlačový odbor MV SR (Vladimír Benko)


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *