islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky’s post

Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica dnes podpísala zmluvu so zhotoviteľom stavby novej nemocnice. 🤝

Verejné obstarávanie vyhlásené v októbri minulého roka vyhralo spomedzi 5 uchádzačov Združenie nemocnica BB, STRABAG PS – SIEBERT + TALAŠ s víťaznou ponukou vo výške 297 457 418,13 EUR (bez DPH).

Nová budova Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici je NAJVÄČŠÍM zdravotníckym projektom financovaným z Plán obnovy a odolnosti SR.

Výstavba bude zahŕňať stavbu hlavnej budovy nemocnice a budovu infekčných disciplín a technických prevádzok. Moderný koncept budov bude vybavený najmodernejšími technológiami a mnohé procesy budú digitalizované a zautomatizované. 💯

Maximalizuje sa aj komfort pacientov aj zamestnancov. Izby 🛏️ budú navrhnuté prioritne pre jedného a dvoch pacientov. Každá pacientská izba bude mať vlastné sociálne zariadenie – sprchu, toaletu.

🅿️ Súčasťou objektu je aj parkovací dom, vďaka ktorému sa zvýši počet parkovacích miest a zlepší sa aktuálne veľmi problematická situácia s parkovaním v areáli nemocnice a jeho blízkom okolí.

Momentálne sa realizuje príprava dočasných priestorov pre prevádzky nemocnice, sťahovacie práce by mali začať ihneď po podpise zmluvy so zhotoviteľom. V priebehu roka by následne malo prísť k búracím prácam a v decembri tohto roku je naplánované začatie samotnej výstavby nemocnice.

🎥 Pozrite si záznam z tlačovej konferencie: https://fb.watch/saUPh-fNiB/

#zdravotnictvo #planobnovy


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *