islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky’s post

Na Slovensku ročne pribudnú tisícky nových pacientov s onkologickými a kardiologickými ochoreniami. ❤️‍🩹 Musíme si priznať, že ak teraz nebudeme konať a neinvestujeme do prevencie, pri demografickom vývoji, keď nám populácia starne, môžeme predpokladať neúnosne zvýšené náklady na zdravotnú starostlivosť.

Na dnešnej konferencii #Vizionári v zdravotníctve sme hovorili o tom, že ak sa má znížiť počet ochorení, úmrtí na kardiovaskulárne ochorenia, musí začať prevencia už v detskom veku.

Detstvo je totiž jediným obdobím života, v ktorom sa dajú zrealizovať preventívne opatrenia na zabránenie vzniku a rozvoju aterogenézy, hypertenzie, metabolického syndrómu či ďalších kardiovaskulárnych ochorení.

V oblasti onkológie sa venujeme zvýšeniu kvality onkologických skríningových programov, prinášaniu inovatívnych postupov do existujúcich programov a aj ich rozšíreniu. V pláne máme aktuálne zavedenie nových skríningov pľúc a prostaty.

Stojíme aj pred výzvou zriadenia 🩻 Národného onkologického skríningového centra, ktoré by bolo koordinujúcim centrom onkologických skríningových programov s cieľom napríklad zabezpečiť jednotné pozývanie, vyhodnocovanie či vzdelávanie profesionálov a aj laikov.

#zdravotnictvo


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *