islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Petržalka’s post

S DEŤMI ČI BEZ, DO DIVADLA I NA DISKUSIU. V PETRŽALKE SI SVOJE NÁJDE KAŽDÝ🤩

Už ste sa so svojimi ratolesťami registrovali na sobotnú akciu čistenia okolia DK Lúky? Že ste nestihli? Nevadí, vedzte, že aj napriek tomu si DETSKÝ DEŇ ZEME NA LÚKACH 🌎 môžete spoločne užiť, a to aj vďaka sprievodnému programu, ktorý si pre vás už v SOBOTU 20. APRÍLA pripravili naši kolegovia z Kultúra v Petržalke .

A to nie je všetko, vďaka nim sa môžete tešiť aj na nový cyklus projekcií dokumentov s diskusiami hostí Ludwiga Bagina. Ten odštartuje už v UTOROK 📅 23. APRÍLA témou „Konzum-pop-legenda“ a filmom o legende popu Mirovi Žbirkovi, ktorý divákov uvedie do širšieho kontextu situácie 80-tych rokov. Ambíciou cyklu je mienkotvorne sa zapojiť do verejného diskurzu, príďte ho podporiť a podiskutovať 🗣️ s aj s hosťami Danielom Balážom a Pavlom Hubinákom o 18:30 do Domu kultúry Lúky. VIAC INFO o prvom, ale i ďalších projekciách z cyklu nájdete na 👉 www.kzp.sk .

Máte chuť radšej na divadelnú klasiku v podaní skvelých českých hercov? 🎭 Výborne, v tom prípade by ste určite nemali odignorovať KLENOTY ČESKEJ KOMÉDIE – NA POSLEDNÍ CHVÍLI z pera slávneho britského autora Raya Cooneyho o Londýnskom taxikárovi Johnovi, ktorý si dvadsať rokov tajne užíva života s dvomi manželkami. Ako sa však jeho, možno pre niekoho na pohľad ideálny, život vyvinie, vám v 📅UTOROK 23. APRÍLA o 19:00 predvedú Václav Vydra, Josef Carda, Kamila Špráchalová, ale i ďalší v DK Zrkadlový háj. VIAC INFO vrátane vstupeniek nájdete TU 👉 https://bit.ly/4aHG6C1 .

Pre tých, ktorí majú čas na kultúru až nasledujúci víkend, si kolegovci pripravili hneď dve výborné predstavenia. V 📅 SOBOTU 27. APRÍLA bude Klub za Zrkadlom patriť všetkým hudobným fanúšikom🎶, ktorí sa môžu tešiť na koncert zoskupenia Prešporok a hostia, ktorí pokrstia i svoj najnovší album v spoločnosti Daniela Heviera. Ten bude okrem krstného otca i v pozícii klávesáka. Odporúčame to nezmeškať. 😊

Predposledný aprílový týždeň už tak nabitý skvelými kultúrnymi podujatiami ukonči 📅 28. APRÍLA premiéra divadelnej komédie inšpirovanej životom na našom zelenom sídlisku HOMO PANELLUS. Užite si autentickosť najväčšieho sídliska v strednej Európe na divadelných doskách v podaní Edita Koprivčević Borsová, Braňo Mosný, Daniela Gudabová, Peter Kadlečík, Eva Mores, Jevgenij Libezňuk. VIAC TU 👉 https://bit.ly/3xQoVzv .

Tak čo, už máte zaznačené v kalendároch niektoré z podujatí? 🤗Prezraďte nám v komentároch, na ktoré sa tešíte najviac. #petrzalkazije #kulturavpetrzalke

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *