islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Petržalka’s post

PETRŽALKA V BÚRKE OBSTÁLA NA VÝBORNÚ. ⛈️ DÔVODOM SU VČASNÉ OPATRENIA NAŠICH KOLEGOV A KOLEGÝŇ 👏

V týchto dňoch trápi celú Európu okrem iného i počasie. Konkrétne intenzívne búrky sprevádzané krúpami či dokonca menším tornádom v neďalekom Rakúsku. ⚡ Spôsobil ho búrkový systém, ktorý sa v utorok podvečer od juhozápadu presunul aj na Slovensko. A nevyhla sa mu, žiaľ, ani Petržalka.

Krátke, no intenzívne vyčíňanie prírodného živlu si okrem poriadnej dávky vody na chodníkoch i cestách vyžiadalo v našich uliciach i popadané stromy a konáre. Našťastie tu okrem DHZO Bratislava – Petržalka máme i chlapov z údržby alias petržalských makačov, ktorí sa, akonáhle to poveternostné podmienky umožnili, pustili do odpratávania škôd. 💪 Išlo predovšetkým o lokality Nobelovo námestie, Ševčenkova, Markova, Švabinského, Wolkrova, Beňadická, Znievska, Romanova, Gessayova či Lietavská. Na mnohé z nich natrafili sami, na niektoré ste nás upozornili práve vy, milí Petržalčania a Petržalčanky, za čo vám aj touto cestou srdečne ĎAKUJEME.

No napriek tomu, že niektoré dreviny silnému lejaku s vetrom neodolali, zelené sídlisko v búrke obstálo na výbornú. Dôvodom je totiž to, že naši kolegovia a kolegyne z referátu životného prostredia dlhodobo vykonávajú pravidelné kontroly zelene priamo v teréne. 🧐 Ak je niektorá slabá, stará, príliš prerastená alebo akokoľvek inak poškodená, na jej stav upozornia práve chlapov z údržby, ktorí sa už následne o ňu patrične postarajú. Ide práve o orezy konárov, opiľovanie či totemy, na ktoré sa nás často dopytujete. 🪚🌳 Aj na tomto príklade je vidieť, že naši odborníci a odborníčky dobre vedia, čo a prečo robia. Výsledkom je totiž menej škôd i nehôd pri vyčíňaní sezónneho počasia. Ubezpečujeme vás preto, že v našej dôslednej práci budeme pokračovať aj naďalej, aby sa nám spoločne žilo na zelenom sídlisku lepšie, pokojnejšie a najmä čo najbezpečnejšie.

A nezabudnite, ďalšie búrky nás podľa špecialistov na počasie zo Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) ešte čakajú. Výstrahy 1. stupňa sú aj pre Petržalku vyhlásené najmä na piatok 👉 https://bit.ly/3UPv5b3. Prosíme, dávajte si na seba pozor nech ste kdekoľvek a nepodceňujte silu prírody. 🙏#petrzalkamaka

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *