islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Polícia Slovenskej republiky’s post

HORÚCE CHVÍLE HNEĎ Z RÁNA: MÍNOMETNÝ GRANÁT NAŠLI PRIAMO PRI CESTE💣

☑️Pyrotechnik KR PZ Trenčín bol operačným dôstojníkom vyslaný na miesto nálezu munície, do blízkosti cestnej komunikácie medzi obcami Nové Mesto nad Váhom a Starou Turou. Muníciu našli pracovníci počas prác na odvodňovacom kanáli.

Polícia SR – Trenčiansky kraj

☑️Do príchodu pyrotechnika miesto nálezu zabezpečovali policajná hliadka. Pyrotechnik miesto nálezu za dodržania bezpečnostných predpisov miesto nálezu prezrel a zistil, že ide o mínometný granát priemer 80 mm. z obdobia II. svetovej vojny nemeckej výroby. Granát bol značne skorodovaný s veľkým nánosom blata a hliny. Po jeho očistení zistil, že táto munícia bola vystrelená, zapaľovač bol odtrhnutý a stabilizátor bol bez stabilizačných krídielok.

☑️Mínometný granát v stave v akom bol nájdený nebol výbuchu schopný. Pyrotechnik ešte dôkladne prezrel detektorom kovov miesto nálezu a jeho širšie okolie, ale žiadnu inú muníciu už nenašiel.

☑️Munícia bola fotograficky zadokumentovaná a miesto nálezu zaznačené do GPS pre potreby BDC (bomb data centra). Za dodržania bezpečnostných opatrení pyrotechnik premiestnil mínometný granát do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom odkiaľ bude ďalej následne prevezená k pyrotechnickému zničeniu výbuchom.

🛑🛑NAŠA RADA🛑🛑

❗️ ❗️Pokiaľ nájdete akúkoľvek starú muníciu nemanipulujte s ňou, ale okamžite kontaktujte políciu. Aj napriek tomu, že munícia z II. svetovej vojny je skoro 80 rokov stará, môže byť stále nebezpečná a výbuchu schopná.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *